Atidėliojimas
Jums neatrodo, kad mes pernelyg daug galvojame? Visą laiką sveriame ir mąstome: „O kas būtų, jeigu…“, „O jeigu staiga…“, užuot kažką darę. Užuot žengę žingsnį teisinga linkme, mes vis skaičiuojame, prognozuojame ir stengiamės numatyti.
Toli siekiantys planai – tai nereikalingi ir jau iš anksto neišsipildę lūkesčiai. Visada bus kitaip, nei planavome. Kodėl tuomet neatmetus baimių ir nepradėjus pasikliauti gyvenimu? Gyvenimas visada žino paprasčiausią būdą pasiekti savo tikslą.
Tada viskas susiveda į paprastus dalykus:
-
Nusistatai aiškų tikslą;
-
Pasikliauji gyvenimu (viskas vyksta taip, kaip reikia);
-
Pradėti veikti, gaudydamas gyvenimo mums siunčiamus ženklus.
Kaltinimai
Įprotis dėl savo nesėkmių kaltinti bet ką, išskyrus save, yra dar viena kliūtis asmeniniam augimui. Žmonės visada turi sąrašą priežasčių, kodėl jie atsidūrė ten, kur dabar yra. Jiems daug lengviau savo problemų priežasties ieškoti išoriniame pasaulyje, nei savyje.
Tačiau mes esame ten, kur esame, tik todėl, kad norime ten būti. Niekas negali priversti mūsų jaustis sergančiais, vargšais ar apgailėtinais be mūsų pačių sutikimo. Manau, kad nuoskauda, nusivylimas ir savęs gailėjimasis – anaiptol ne tie dalykai, kurių jums reikia iš gyvenimo.
Kelias į asmeninę laisvę eina per atsakomybę, štai kodėl tiek daug žmonių jos bijo. Nustoti kažką kaltinti dėl savo nelaimių – reiškia prisiimti pilną atsakomybę už tai, kas vyksta jūsų gyvenime.
Tai viską kardinaliai pakeičia. Jūs nustojate būti aplinkybių auka ir tampate savo gyvenimo vairuotoju, šeimininku, o tai padeda augti sąmoningumui ir vidinei energijai. Jus palieka baimė dėl ateities, kadangi dabar jūs patys kuriate tą ateitį. Ir jums daugiau nebereikia teisintis.
Pateisinimai
Jeigu teisinamės, reiškia, jaučiamės dėl kažko kalti. Pasiteisinimas yra neatsiejamai susijęs su kaltinimu ir tai yra trečiasis mūsų asmeninio augimo stabdis. Kai darote viską, ką galite, jums nėra dėl ko teisintis.
Jei vis dar galvojate, kad gimėte ne tuo laiku ir ne toje vietoje, reiškia, pats laikas pradėti ieškoti ne priežasčių, o galimybių. Niekas nepasikeis iki to momento, kol nepasikeisite patys.
Kiekviename iš mūsų slypi neišsenkantis galimybių šaltinis, tačiau klaidingi įsitikinimai ir pokyčių baimė daugelį priverčia tai pamiršti. Būtent jumyse, o ne kažkur išorėje yra tasai atramos taškas, kuris padės jums tapti tuo, kuo norite būti.
Kai suvoksite savo viduje slypinčią galią, noras teisintis praeis. Dabar jūs tiesiog žinosite, kad patys galite viską pakeisti ir gauti tai, ko esate verti. Ir tegul jūsų pagrindinis klausimas bus ne „Ką man su visu tuo daryti?“, o „Kaip aš galėčiau tai padaryti?