Tik tikslai ir planas atves tave į svajonę

Neturi gyvenimo plano ir tikslų? Plūduriavimas gyvenimo jūroje arba sugrąžins tave į pradžią, kur viskas prasidėjo, arba nuplukdys nežinia kur, galbūt į tokią vietą, kur visiškai nenorėjai atsidurti. Tik teisingai suformuluoti tikslai ir aiškus jų įgyvendinimo planas atves tave į svajonę. Apie ką svajoji?

Jei neturi jokių tikslų, tai tu tiesiog dreifuoji ant ledo lyties atviroje jūroje, tikėdamasis, kad kaip nors per stebuklą atplauksi, kur tau norėtųsi. Tačiau stebuklų nebūna, o sėkmė pernelyg kaprizinga. Gyvenimo kryptis bus neteisinga, sugrįši į pradinį tašką arba atsidursi ten, kur mažiausiai norėjosi patekti. Vienintelis būdas pasiekti svajonę – tai pačiam nusibrėžti tikslą ir susidaryti planą. Bet netgi tuo atveju, jei žmogus išsikelia tikslą, jį pasiekia ne daugiau kaip 5 procentai. Likusieji patiria apmaudų pralaimėjimą. Viskas dėl to, kad jie netinkamai suformuluoja tikslus. Kaip tai padaryti teisingai?

Tikslas turi būti konkretus. Galvoti apie tai, kaip numesti svorio ar išmokti užsienio kalbą – tai tik svajonė. Tikslas turėtų būti konkretus. „Noriu numesti 12 kilogramų per šešis mėnesius“ arba „Noriu per metus išmokti anglų kalbos bent jau iki vidutinio lygio“.

Tikslas turi būti išmatuojamas. Kaip nustatyti ir išmatuoti atstumą iki tikslo? Numestų kilogramų skaičių reikia padalinti iš šešių mėnesių ir kiekvieną savaitę žiūrėti į pasiektą rezultatą. Gausis, kad teks mesti svorį 500 gramų per savaitę arba 2 kilogramų per mėnesį greičiu. Kalbų mokymąsi galima susiplanuoti ir apskaičiuoti pagal pamokų skaičių.

Tikslas turi būti realus. Neįmanoma numesti 12 kg per mėnesį, o jei pabandysi – nesigaus, dėl to prarasi pasitikėjimą savimi. Neįmanoma per mėnesį gerai išmokti anglų kalbos. Nusistatykite realų tikslą, neapgaudinėdami savęs ar kitų.

Tikslas turėtų būti susietas su laiku. Konkretus terminas parodo, kada turi pasiekti savo tikslą, neatidėliojant visko neapibrėžtam laikui. Atsiranda jausmas, jog reikia negaišti laiko, jog reikalas labai svarbus. Turi aiškiai suprasti, kada gausi norimą rezultatą.

Kodėl norite pasiekti šį tikslą? Patys nuspręskite, kiek tau tasai tikslas trokštamas. Kodėl nori numesti svorio ar išmokti kalbą? Kaip atrodys atlygis už tai? Kiek stipri motyvacija, o gal nelabai to tikslo ir norisi? „Noriu numesti 12 kilogramų per šešis mėnesius, kad vasarą sukrečiančiai atrodyčiau“ arba „Noriu per metus išmokti anglų kalbos iki vidutinioko lygio, kad galėčiau pakeisti darbą į tą, apie kurį svajoju“.

Sėkmė – ne atsitiktinumas. Sėkmė – tai disciplina kuriant planą ir išsikeliant tikslus tikslus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.