Rūpinimasis savimi

Rūpinimasis savimi susideda iš to, kad žinai, ko nori, kas tave įkvepia, nuo ko kaifuoji ir kas atima tavo jėgas. Ir remdamasis šiomis žiniomis, kažką keiti savo realybėje. Kažką sustiprini, įneši kažką naujo, o kažko atsisakai.

O ką daryti, jei noriu „neįmanomo“ ir „neįvykdomo“?

Žiūrėkite ne tik į savo norus, pažvelkite šiek tiek giliau. Paklauskite savęs: ką gausiu, jei mano noras išsipildys? Ko aš iš tikrųjų noriu? Kokie mano giliausi poreikiai ir vertybės sudaro šio mano noro pagrindą?

Pavyzdžiui, už noro leistis į kelionę aplink pasaulį gali slypėti poreikis tiesiog pabūti ramybėje (taip pavargau nuo darbų ir kitų įsipareigojimų bei reikalavimų sau, kad man reikia praleisti 5 metus dykynėje). Arba už to paties troškimo keliauti po pasaulį gali slypėti fizinės veiklos poreikis (noriu judėti, įveikti sunkumus, kažkaip per ilgai užsisėdėjau).

Realizuoti norą pakeliauti po pasaulį tiesiog dabar gali būti sunkoka, labai sunku arba apskritai neįmanoma. Tačiau žinodami poreikį, kuris sudaro jūsų troškimo pagrindą, galima tą poreikį realizuoti ir be kelionės – labiau prieinamomis priemonėmis. Pavyzdžiui, jeigu jums reikia ramybės, darykite tylos ir vienatvės pertraukas, pasirūpinkite savo komfortu ir saugumu. O jeigu reikia fizinės veiklos, užsiimkite alpinizmu, sudėtingais žygiais, kuo tik norite.

Ką konkrečiai daryti?

  • Išsiaiškinkite, kas jus įkvepia, džiugina, kas ypatingai sekasi, ko konkrečiai norite;
  • Išsiaiškinkite poreikius, kuriais grindžiami jūsų norai;
  • Raskite, kaip galite realizuoti tuos poreikius realiame gyvenime, realiai jums prieinamomis priemonėmis;
  • Realizuokite norus ir stiprinkite visa tai, ką jau turite;
  • Išsiaiškinkite, kas atima jėgas, ir atsikratykite visų šių faktorių ar sumažinkite jų įtaką jūsų gyvenimui ir savijautai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *