Psichologinių vampyrų tipai

Bejėgė asmenybė

Žmogus, kuris žaidžia žaidimą „Kodėl gi jums nepamėginus…?“ – „Taip, tačiau…“. Kaip tai atrodo praktiškai? Bejėgis žmogus papasakoja apie savo problemą, o geradariai (donorai) iš visų jėgų stengiasi ją išspręsti. Tačiau kad ir kiek būtų geradarių, kad ir kokie protingi jie bebūtų, kiekvienam jų pasiūlymui (kodėl tau nepamėginus…?) šis žmogus prieštarauja: „Visa tai puiku, tačiau…”. Kai ratas užsidaro, ir sprendimų variantų nebelieka, prasideda nauja pramoga „Argi tai ne siaubinga?” Rezultatas: problema neišspręsta, donorai jaučia stiprų emocinį ir fizinį išsekimą, o vampyras – patenkintas, jis gavo tai, ko jam reikėjo, ir leidžiasi ieškoti, kam dar pasiskųsti.

Mėlynbarzdis

Šis žmogus žaidžia žaidimą „Įkliuvai, niekše!“ Jis sukuria kokį nors taisyklių rinkinį ir įnirtingai stebi jų įgyvendinimą. Žemina, keikia, atima bet kokias gėrybes iš kiekvieno, kas nors lašelį pažeidė taisyklę. Pats sau jis nekelia tokių reikalavimų: elgiasi kaip nori, ateina į darbą kada nori ir t.t. Ginčytis su juo, įrodinėti savo teisybę – beprasmiška, net jeigu jis ir pralaimės, tai užsislėps ir lauks progos atkeršyti.

Alkoholikas

Paprastai turi kelis donorus:

  • Persekiotojas – dažniausiai šį vaidmenį vaidina žmona, turinti stipriai išreikštą motinišką poziciją ( nori jį perauklėti).
  • Gelbėtojas – gali būti, pavyzdžiui, gydytojas, kuris bando jį išgydyti. Alkoholiką jam atveda Persekiotojas.
  • Kvailys – arba mama, kuri jo gailisi, teisina, arba „geri žmonės“, kurie jam duoda pinigų, „supranta“ ir klausosi jo girtų šnekų.
  • O dar yra Tiekėjas – tas, iš kurio jis ima gėrimus už pinigus arba į skolą (kurią visada stengiasi padengti).

Rūpestinga mama

Visi jos pomėgiai, visas jos gyvenimas pašvęstas vaikams. Nuo pat lopšio jis pradeda juos auklėti stiliumi „privalai“ ir „negalima“. Su paties vaiko norais, poreikiais ir polinkiais visiškai nesiskaitoma. Dėl to gali prasidėti įvairios ligos. Rūpestinga mama vedžioja jį pas gydytojus, ieško vaistų, ekstrasensų ir t.t. Bet jeigu pasipainios žmogus, kuris gali realiai padėti vaikui, ji pasąmoningai padarys viską, kad sužlugdytų gydymą.

Jos devizas: „Viską padarysiu tavo laimės labui, su sąlyga, jei tu liksi nelaimingas. Viską padarysiu, kad pasveiktum, su sąlyga, kad liksi ligoniu“.

Darbštus kankinys

Auksinis žmogus! Darbštus, protingas, talentingas, patikimas. Labai stropus, labai stengiasi, todėl gali netgi šiek tiek pasilypėti socialiniais laiptais. Bet realių aukštumų jis visgi nepasieks, kadangi nedirba savo talento sferoje. Jis negali pakeisti nekenčiamo, tačiau patikimo darbo ir tobulėti savo pomėgių srityje.

Su amžiumi jis pradeda sirgti ir pasireiškia jo vampyriška prigimtis. Suprasdamas, kad nieko nepasiekė ir yra niekam neįdomus kaip asmenybė, jis verčia artimuosius likti šalia jo ligų pagalba. Netgi žmonos ieško pagal šį principą. Juk negalės moteris nuo jo nusigręžti, kai jam taip bloga!

Amžinasis princas

Iš tų, kurie teikia vilčių. Mokytojų numylėtinis, nuolat kažko ieškantis, šokinėjantis iš būrelio į būrelį ir visur pakankamai geras. Tačiau nei vienas pomėgis netampa jo viso gyvenimo veikla, o sulaukęs 35 metų jis nieko taip ir nepasiekė ir toliau teikia vilčių. Išoriškai klestintis, o iš tikrųjų nepatenkintas savo padėtimi, kad negalėjo pasiekti daugiau, ir dėl to kaltina artimuosius, žmoną, visus, išskyrus save patį.

Pelenė

Simpatiją toks žmogus užkariauja savo nuolankumu ir kuklumu. Skuba į pagalbą, net jeigu niekas to neprašo. Šeima – tokios asmenybės visatos centras, kuriam ji nesavanaudiškai tarnauja. Ir tuo pačiu suteikia sau teisę prisisiurbti psichologinių jėgų iš artimųjų, maždaug tokiais pareiškimais: „Aš tau visą gyvenimą paaukojau, o tu…”

Princesė ant žirnio

Kelia aplink save daug triukšmo (arba galvoja, kad taip yra). Tokie žmonės įsitikinę, kad visi jiems skolingi vien už tai, kad jie tiesiog egzistuoja. Žmogus neturi jokio supratimo apie dėkingumo jausmą, nors žodžiais gali pripažinti, kad padarei jam ką nors naudingo. Ji nuvertina kitų paslaugas ir perdeda savąsias.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *