Protas kuria mūsų kasdienį gyvenimą

Esmė paprasta – viskas, kas ateina į mūsų protą, kas jame „gyvena” – visa tai įsikūnija mūsų gyvenime. Kuo daugiau dėmesio skiriame konkrečiai gyvenimo sričiai ar kokiam nors objektui, reiškiniui, tuo daugiau protas apie tai galvoja, o galvodamas apie tai – ima kurti ateitį. Mes pritraukiame tai, apie ką mąstome.

Jei, pavyzdžiui, norite tapti menininku, jūs lankote meno galerijas, parodas, žiūrite paveikslus internete, bendraujate su puikių darbų autoriais, užsirašote į jaunųjų menininkų būrelį, pradedate mokytis… Jūsų protas sugeria visą informaciją, ją apmąsto, daro išvadas, generuoja norus, kuria planus ir bando juos paversti realybe. Ir kuo daugiau „įsikertate į temą”, tuo giliau protas pasineria į konkrečią sferą, tuo stipriau toji tema pasireiškia jūsų realiame gyvenime.

Sakoma, kad „su kuo susidėsi, į tą panašiu tapsi” – taip byloja senovės išmintis. Dėl to išmintingas žmogus kontroliuoja savo kontaktus – apskritai nebendrauja su blogais žmonėmis, ar pasistengia apriboti bendravimą su jais. Jis žino, kokiomis temomis kalbėti nereikia, kadangi, perkrovus protą negatyviais pokalbiais, žmogus patiria atitinkamas neigiamas emocijas (mintys ir emocijos yra tarpusavyje susijusios), o kuriems galams išmintingam žmogui murkdytis negatyvo pelkėje?

Protas kuria mūsų kasdienį gyvenimą iš jam prieinamos medžiagos, o medžiaga į jį patenka per pojūčius. Tai ypač pasakytina apie regėjimą ir klausą. Kiti jusliniai suvokimai, be abejo, taip pat turi įtakos mūsų gyvenimui – uoslė, skonis, lytėjimas – bet mažesniu mastu.

Dėl to, kontroliuojant į protą patenkančią informaciją, mes kontroliuojame ir iš jo „išeinantį” proto produktą – savo gyvenimą. Tai labai paprasta ir svarbi ateities kūrimo paslaptis.

Norint sukurti pozityvią ateitį, reikia saugoti savo protą nuo neigiamos informacijos (tos, kuri nėra tiesiogiai susijusi su mumis), nuo apkalbų, gandų, piktų žodžių, beprasmių pokalbių, keiksmų ir kitų informacinių šiukšlių.

Suteikite protui pozityvių statybinių medžiagų jūsų ateičiai kurti, ir netrukus pastebėsite, kaip gyvenimas ima keistis ir gerėti. Pamatysite, kaip iš gyvenimo palaipsniui traukiasi negatyvus bendravimas, blogi žmonės, beprasmiška veikla ir blogi įpročiai, kaip pamažu jūsų galvoje įsiviešpatauja ramybė, gyvenimas darosi paprastesnis, ramesnis ir džiaugsmingesnis.

Stebėkite, kaip protas kuria kitų žmonių gyvenimus – būtent toks stebėjimas iš šalies turi stiprų terapinį poveikį. Jums bus lengviau pakeisti ir savo gyvenimą, pašalinant iš jo visus nereikalingus ir neigiamus dalykus. Lygiai taip pat naudinga stebėti save, savo proto veiklą.

Sužinoję šią protinės kūrybos gudrybę, netgi galėsite numatyti žmogaus ateitį, stebėdami, kuo jis dabar domisi, apie ką kalba, ko klausosi, kur žvelgia, ką ir kur valgo, su kuo užsiima verslu ir pan.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *