Požymiai, kad tapote emocijų vergu

Emocijos turi mums milžinišką valdžią, daro įtaką mūsų sprendimams, rengimosi stiliui, elgesiui, maistui, kalboms. Jos verčia mus pykti, nusmukti iki įžeidinėjimo, atsiduoti šio momento malonumams, nuskriaudžiant siekiamus tikslus, apsimetinėti ir manipuliuoti. Tačiau emocijos – ne visada blogis. Išskyrus tuos atvejus, kai ima valdyti gyvenimą.

Kas vyksta, kai mokomės valdyti emocijas? Mes galime motyvuoti save atlikti rutinišką, tačiau svarbų uždavinį. Arba įkvėpti save kūrybai. Tampame puikiu pašnekovu, kuris subtiliai jaučia emocinę situaciją ir teisingai į viską reaguoja.

Viena pagrindinių emocinio intelekto tobulinimo idėjų yra ta, kad būtina rasti balansą tarp racionalaus (kritiško) mąstymo ir impulsyvaus (jausminio) elgesio. Mes išmokstame valdyti savo emocijas tada, kai išsiaiškiname, kaip veikia smegenys ir psichika.

Štai penki požymiai, rodantys, jog esate priklausomi nuo emocijų. Padarykite viską, kas įmanoma, kad pakeistumėte jų reiškimo būdą.

Reaguojate nesusimąstydami

Tai bene iškalbingiausias požymis. Reaguoti automatiškai – reiškia reaguoti emocingai, tokiu būdu, kai abi pusės, iš kurių viena esate jūs, pralošia. Todėl tokio elgesio negalima laikyti protingu.

Psichologijoje žinomas fenomenas, kai smegenų dalys, atsakingos už emocijas, prisiima sau funkcijas, kurias turi atlikti sritys, kurios turi būti atsakingos už racionalų elgesį. Panašių reakcijų ir afektų metu žmogus pavirsta gyvūnu ir nebesugeba mąstyti kritiškai. Jis skeryčiojasi rankomis, rėkia, pasirengęs pulti muštis.

Į bet kurią situaciją galima reaguoti visiškai skirtingai. Tikriausiai pastebėjote, kad jūsų reakcija į lygiai tokį pat įvykį prieš savaitę visiškai skiriasi nuo šiandieninės reakcijos.

Iškart pasijaučiate teisus ir tik paskui – neteisus

Kai paleidžiate vadžias, pasiduodate emocijoms, jūsų instinktai sako: „Tu teisus, tu absoliučiai teisus, daryk, ką jauti”.

Tokiais momentais išties jaučiate, kad esate teisūs. Reakcija atrodo teisinga, veiksmai ir žodžiai – idealūs. Įžeisti tokiais momentais pašnekovą yra lengviausia, kas ir atsitinka.

O štai paskui, praėjus kelioms minutėms, valandoms ar kitą dieną, apima nepakeliama gėda. Dabar atrodo, kad ta reakcija buvo visiškai neadekvati, kad galima buvo apsiriboti pakeltu tonu. Jaučiamės siaubingai ir norime atsukti laiką atgal.

Ekstremalus apgailestavimo lygis – tai požymis, kad jūsų emocijos surengia savo šou kiekvienoje gyvenimo srityje. Absoliučiai jų nekontroliuodami, jūs tiesiog pasiimate krepšelį popkorno ir sėdate stebėti kaip žiūrovas, ką prisidirbsite šį eilinį kartą.

Jūsų veiksmai daro žalą jums patiems ir aplinkiniams

Kai žmogus tampa emocijų vergu, jis retai būna malonus pašnekovas. Niekada nežinai, kokiu būdu pasikeis jo nuotaika (liūdesys, pyktis, pavydas, baimė) ir kaip tai įtakos elgesį.

Emocijų vergai skleidžia negatyvias emocijas aplink save tarsi virusą. Tačiau kas įdomiausia, netgi kai toks žmogus spinduliuoja pozityvias emocijas, jos atrodo kažkokios groteskiškos ir destruktyvios. Emocijų vergus taip užvaldo džiaugsmas ar egzaltacija, kad jie pradeda veikti neadekvačiai ir gali išgąsdinti žmones ar jiems pakenkti. Kad išmoktume suprasti savo emocijas, turime ugdytis emocinį intelektą.

Mąstote naktimis ir negalite užmigti

Emocijų vergai neretai vis iš naujo ir iš naujo prasuka galvoje vienas ir tas pačias mintis. Naktiniai apmąstymai apie tai, kaip buvo pasielgta dieną, ko nebuvo pasakyta, ką reikėjo pasakyti.

Yra dar viena naktinių vidinių dialogų priežastis: dieną mes nesąmoningai slopiname emocijas, o kai atsigulame, jos išlenda į paviršių. Dėl to jei pastebėjote, kad jau kelias naktis galvojate apie savo santykius su bosu, tikriausiai vertėtų su juo pasikalbėti ir išsakyti savo nuomonę.

Žmonės, kurie meistriškai save kontroliuoja, anaiptol nėra nejautrūs emocijoms, tiesiog jie žino, kokias emocijas kokiu momentu verta reikšti ir jų neslopina.

Šis ciklas kartojasi iš naujo ir iš naujo

Netgi kai darote viską, ką galima, kad suprastumėte savas emocijas, kai kurie iš išvardintų punktų sugrįžta. Išgijimas nėra greitas procesas.

Pradžiai pagalvokite apie tai, su kuriomis emocijomis jums reikia padirbėti čia ir dabar. Sudarykite destruktyvių emocijų sąrašą, kad pažintumėte savo priešą.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *