Požymiai, kad esate per protingas savo darbui

Viskas priklauso nuo to, kaip jaučiatės savo darbe. Pamilti ar bent priimti, esant norui, galima bet kurį darbą. Tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas darbas vertas jūsų pastangų.

Jei pastebėjote žemiau esančius požymius, vadinasi, darbas tapo kliūtimi jūsų augimui ir laikas pasirūpinti “atsarginiu aerodromu”.

Ką daryti: likti ar išeiti?

Daugelis iš mūsų tam tikru karjeros momentu užduoda sau šį klausimą. Situacija tokia: darbas jus slegia, bet išeiti baisu. Dar ir abejonės graužia: o jei padarysime klaidą, dėl kurios vėliau gailėsimės visą gyvenimą? Ką daryti, jei atrodo, jog jūsų darbas yra lyg ir neblogas, bet negalite atsikratyti skausmingo noro viską mesti ir imtis kažko naujo, visiškai kitokio? Kaip tokiu atveju pasielgti? Toliau tempti šią naštą, ar vis tik paklausyti intuicijos ir pradėti kažką keisti gyvenime?

Tokiais atvejais, kaip taisyklė, atsiranda pakankamai svarių argumentų tiek išėjimo, tiek pasilikimo naudai. Viena vertus, niekas nepanaikino nuovargio, kurį kelia kasdieninė rutina, toks nuovargis karts nuo karto pasireiškia beveik visiems žmonėms. Tokiu atveju reikia paprasčiausiai pakeisti požiūrį į darbą. Taip nebus, kad per vieną sekundę aistringai ir visa širdimi tą darbą pamiltumėte, bet laikui bėgant susierzinimas praeis. Kaip sakoma, pamažu įsitrauksite.

Bet ar tai visada pasiteisina? Žinoma, ne. Nes, kita vertus, pats geriausias laikas ištrūkti iš nesėkmingos ir “ne tavo” karjeros aklavietės yra vakar diena.

Suprasti, jog laikas kažką daryti su darbu, ir daryti nedelsiant, galima pagal labai teisingą pirmąjį signalą: kai jūsų karjera nustos jums “mėtyti iššūkius”.

Kaip žinia, norint tobulėti ir tapti protingesniems, reikia analogiškos, tobulėti skatinančios aplinkos. Jei šalia jūsų bus protingesnis žmogus, jis įkvėps ir stimuliuos jus reguliariai ištrūkti iš savo komforto zonos. Ir tai padarysite natūraliai, be jokios prievartos. Dažnai netgi su malonumu. Bet jei esate per daug protingas savo dabartiniame fone, galite pamiršti tobulėjimą ir bent minimalų augimą. Būtent taip teigia “Human Workplace” įkūrėja ir LinkedIn generalinė direktorė Liz Ryan.

“Norint judėti į priekį ir augti profesionaliai, svarbiausias jūsų raumuo – smegenys – turi būti nuolat geros formos. Tai reiškia, kad smegenys turi turėti darbo ir praktikos. Tai reiškia būti nuolat kažkuo užimtam. Tai apima problemų sprendimą – tiek savarankiškai, tiek kartu su kitais protingais žmonėmis.”, – rašo Liz Ryan.

Kaip apsispręsti ir suprasti, ką daryti toliau? Ryan siūlo pagalvoti apie šiuos tris signalus:

Problema? Kokia problema?

Monotoniškai daryti tą patį per tą patį, vis iš naujo ir iš naujo, mėnesių mėnesius, metų metus – tokia veikla dar niekad nieko neišmokė. Anot Ryan, jei būtent tai vyksta jūsų darbe, ir negana to – tai visiškai tinka jūsų kolegoms ir viršininkui, vargu ar įgysite naujų įgūdžių ir tobulėsite kaip specialistas.

“Jūsų kolegos gali būti puikūs, patys geriausi žmonės Žemėje, bet jeigu jie nesupranta, “apie ką jūs kalbate”, kai pateikiate naujas idėjas, vadinasi, jūs atsidūrėte akivaizdžiai ne toje vietoje, tarp ne tų žmonių. Daugiausia, ką galite išgirsti iš jų, yra tai, kaip jie “visada tai darė ir visa tai puikiausiai veikia”, – rašo specialistė.

Jūsų niekas nieko nemoko

Pasikartosime: bendravimas su protingais žmonėmis daro jus protingesniu. Jei apsidairę aplinkui nematote nei vieno žmogaus, kuris galėtų jus išmokyti ko nors naujo, tai jau labai rimtas pavojaus signalas.

Paklauskite savęs: “Kas galėtų tapti mano sparingo partneriu? Kas mane motyvuoja ir stimuliuoja tobulėti, išmokti kažko naujo, tapti geresniu? Galų gale, į ką aš žiūriu ir iš ko mokausi?” Jeigu jūsų atsakymas yra “Niekas”, pats laikas pasiruošti evakuacijai iš šio darbo.

Kai nėra vizijos ir perspektyvos

Labai sudėtinga dirbti, o juo labiau tobulėti, kai jūsų tiesioginiai vadovai neturi aiškios vizijos, kurlink komanda juda ir kokios yra realios jos perspektyvos. Jei vietoj to girdite tik bendras frazes apie tai, kaip firma taps “pati geriausia” ir “aplenks visas kitas”, jūsų rankos yra realiai supančiotos.

“Neįmanoma uždegti ugnies viduje, jeigu jums vadovauja žmonės, kurie neturi žalio supratimo, kas yra vizija ir kaip jos siekti”, – sako Ryan. – “Turite mokytis iš savo viršininko, o ne automatiškai paklusti jo reikalavimams”.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Nejaugi jiems negaila švaistyti visam tam laiko?

Jau seniai nebestebina mano gyvenimo aptarinėjimas man už nugaros, melagingos paskalos ir…

Trys psichologinio saugumo taisyklės bendravime

Kaip negauti psichologinės traumos kasdieniniame bendravime? Kaip apginti savo nuomonę ir nesugriauti…

Negniuždykite savęs praeitimi

Praeitis neegzistuoja – yra tik iliuzinė atmintis, tačiau ji nė iš tolo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.