Neturėk 100 draugų…

Žmogaus smegenų struktūra riboja draugų ir pažįstamų skaičių iki 150-ies. Tokią išvadą padarė suomių sociologai.

Į šį skaičių žmonių įeina absoliučiai visi atskirai paimto asmens socialiniai kontaktai, įskaitant ir aktyvius, ir retus bei atsitiktinius. Likusieji žmonės tiesiog nebetelpa į individualų bendravimo ratą.

Be to, Helsinkio technologijos universiteto mokslininkai, atsižvelgdami į bendravimo intensyvumą, išskyrė tris skirtingas kategorijas. Aktyvių kontaktų grupei priklauso žmonės, su kuriais žmogus kasdien bendrauja ir žmogus visus šios grupės narių gyvenimo įvykius. Šią grupę sudaro ne daugiau kaip penki žmonės ir paprastai tai būna šeimos nariai. Į draugų grupę patenka asmenys, su kuriais bendraujama reguliariai, bet ne taip dažnai kaip su pirmąja grupe. Antroje grupėje žmonių skaičius neviršija 15 žmonių. Likę asmenys (apie 120 žmonių) sudaro išorinį socialinių ryšių ratą.

Įdomiausia tai, kad šis limitas veikia ne tik įprastame žmogaus gyvenime, bet ir kontaktuojant virtualioje erdvėje. Socialinių tinklų analizė parodė, kad nepaisant plataus šiuolaikinių technologijų potencialo, atveriančio neribotą galimybę bendrauti su bet kokiu draugų ir pažįstamų skaičiumi, žmogaus smegenys vis dar pajėgios maksimaliai aprėpti tik 150 skirtingų socialinių ryšių.

Britų mokslininkai rekomenduoja paprastam žmogui susirasti bent dešimt draugų. Būtent toks reguliarių kontaktų skaičius, anot sociologų, užtikrins laimės jausmą kasdieniniame gyvenime. Kaip rodo statistika, tik 40% žmonių yra pakankamai patenkinti gyvenimu, turėdami draugų ratą, apsiribojantį penkiais asmenimis.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.