Nesėkmė, fiasko, žlugimas – ką mums visa tai duoda?

Taip, patyrus nesėkmę – sunku. Nesėkmės smukdo mūsų savivertę, gali įklampinti į depresiją ir netgi visišką neviltį.

Kad apgintume psichiką nuo negatyvių pasekmių, pamėginkime atrasti nesėkmėse vertingų dalykų.

Pirma. Vienu sprigtu nesėkmė numuša mums nuo nosies rožinius akinius ir parodo realybę. Kaip tai būna versle: bandote kažką parduoti klientui, o jis atsisakinėja. Formaliai žvelgiant – nesėkmė. Tačiau jūs galite išsiaiškinti, ko iš tikrųjų nori klientas ir kokie faktoriai įtakoja jo sprendimą. Nesėkmės dėka jūs sugrįžtate į realybę ir įdiegiate pokyčius, kurie jūsų sekančius pardavimus padarys sėkmingesniais. Jeigu ne nesėkmė, jūs net nebūtumėte susimąstę apie tuos pokyčius.

O štai gyvenimiškas pavyzdys. Tarkime, laisvalaikiu fotografuojate. Jums patinka rezultatas, tačiau retai kam rodote savo nuotraukas. Svajojate kada nors mesti darbą ir užsiimti fotografavimu profesionaliai. Galiausiai ryžtatės, išsiunčiate CV darbdaviams, kad gautumėte fotografo vietą. Visi atsakymai neigiami.

Jums atrodė, kad jau esate pasirengęs dirbti fotografu, tačiau kol kas taip nėra. Šioje situacijoje galima nusivilti ir nuleisti rankas, o galima pamėginti išsiaiškinti, kur vis dar reikia pasitempti, kad galima būtų realiai pretenduoti į trokštamą darbą.

O galbūt jūs net nenusiminsite, gavę neigiamą atsakymą, galbūt tai padės suprasti, kad svajonė tapti fotografu buvo svajone apie kažką kitą, o ne konkrečiai apie konkrečią profesiją. Kaip greitai būtumėte tai supratę, jeigu ne nesėkmė?

Antra. Nesėkmė leidžia žengti žingsnius, kuriems kitu atveju žmogus niekada nepasiryžtų. Kas per žingsniai? Pavyzdžiui, pakeisti situaciją, kaip anksčiau pateiktame pavyzdyje. O dar:

  • Pagaliau atidžiau į save įsižiūrėti, geriau save pažinti: ko iš tikrųjų noriu, ką jaučiu;
  • Paleisti tai, kas jau seniai slėgė;
  • Pagaliau šiek tiek pailsėti, jeigu jau taip atsitiko, kad „viskas prarasta”;
  • Nesėkmė suteikia mums leidimą daryti tai, ko anksčiau negalėjome daryti.

Šis momentas labai subtilus. Minėtą leidimą galima panaudoti tiek geram, tiek blogam.

Pavyzdžiui, praradę klientą, galite priimti neįprastą sprendimą, kad jį susigrąžintumėte. Tokį sprendimą, kuriam anksčiau nebūtumėte ryžęsis. Tačiau anksčiau jūs bijojote, kad klientas išeis, o dabar nebėra ko prarasti ir atsirado šansas išbandyti kažką naujo, pazonduoti reakciją.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *