Neleiskite žmonėms spręsti, kas esate

-Mokytojau, jūs sakėte, kad tapsiu išmintingas, kai atskleisiu ir pažinsiu save, atsakysiu į klausimą „kas aš esu?”, tačiau kaip tai padaryti praktiškai?

-Atrodo lyg ir paprasta, tačiau praktiškai tai pakankamai sudėtinga – pradžiai, tiesiog neleisk, kad aplinkiniai žmonės nuspręstų, kas tu esi jiems ir sau pačiam.

-Kuria prasme?

-Vienas tau pasakys, kad esi blogas, o tu juo patikėsi ir nusivilsi. Kitas pasakys, kad esi geras, ir tu būsi laimingas. Trečias tave girs, suteikdamas tau neegzistuojančių gerų savybių, kad galėtų tavimi pasinaudoti. Ir taip be galo – tave girs arba peiks, tikės arba apgaudinės, kol nesužinosi savo tikrosios prigimties…

Kol kiti žmonės turės teisę spręsti, kas ar koks esate, tol savęs neatrasite. Niekam nesuteikite tokios teisės…

Vienintelis būdas pažinti save – pabūti gilioje vienumoje.

Paprastai viskas, ką žinome apie save, tėra tik kitų žmonių nuomonė, vaizdinys, kurį mes užsimauname ant savęs kaip drabužį. Tačiau juk tai ne jūs!

Žmonės sako: „Tu esi geras”, ir mes galvojame, kad esame geri. Žmonės sako: „Tu gražus”, ir mes manome, kad esame gražūs. Žmonės sako: „Tu blogas” – ir mes toliau tai kaupiame savyje. Tačiau visa tai – ne jūs!

Tai netikra, melaginga, nes niekas kitas negali jūsų pažinti – niekas kitas negali žinoti, kas jūs esate, išskyrus jus pačius.

Ir visos jūsų ankstesnės idėjos apie save, visa tai, ką suvokėte per savo protą, ego ir emocijas – tai taip pat ne jūs!

Visa tai, ką jie visi žino apie jus, yra tik dalis jūsų, kažkuri jūsų asmenybės dalelė, ir tos dalelės yra labai vienpusiškos ir paviršutiniškos. Viskas, ką jie žino, tėra momentinės nuotaikos – jie negali prasiskverbti į jūsų širdį ir esmę. Net ir pats artimiausias žmogus negali prasiskverbti į patį jūsų esybės branduolį. Ten jūs esate visiškai vienas ir tik ten suprasite, kas iš tikrųjų esate.

Netikėkite niekuo, kas sako, kad nuves jus į save, kas viską už jus padarys.

Tik kai kurie žmonės gali padėti jums šiek tiek priartėti prie jūsų esmės, ir jūs galite tai pajusti, tačiau pagrindinį darbą turite atlikti patys…

.Naujienos iš interneto

Konfliktas – nuostabi santykių forma

Į žodį "konfliktas" dauguma mūsų reaguojame negatyviai - įžvelgiame jame agresiją, peštynes,…

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice…

Pasakyti „Man tai nepatinka” ir nesusibarti

Kaipgi sunku būna parodyti savo nepasitenkinimą! Ar tiesiog išdėstyti savo požiūrį, kai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *