Mus vargina ne kiti žmonės, o mūsų pačių požiūris į juos

Ir tai logiška. Negatyvas nuodija. Neišsakyti ar nenuoširdūs žodžiai turi bjaurią savybę kauptis, jeigu su tuo nieko nedarome.

Pavydas apnuodys gyvenimą visų pirma mums patiems, mes nebeturėsime ramybės, būsime priversti siekti to, ko iš esmės, geriau pagalvojus, mums visai ir nereikia. Ir netgi jei visgi gausime, ko pavydėjome – vargu ar tai sukels džiaugsmą.

Pyktis mus griauna iš vidaus ir anksčiau laiko susendina. Nes kai tik užgimė ši emocija, kraujagyslės ir akių vyzdžiai akimirksniu susiaurėja, širdies plakimas imamas jaustis kažkur palei skydliaukę, padažnėja pulsas, pakyla kraujo spaudimas, padidėja infarkto ir insulto rizika.

Kiek pastebėjau iš infarktus ir insultus patyrusių žmonių ligos istorijų, visi jie jautė didelį pyktį ar didelę nuoskaudą, kažkas juos labai supykdė ar įžeidė. Arba kieno nors poelgiai sukėlė nekontroliuojamą pykčio priepuolį.

O su protu ir smegenimis geriau nejuokauti. Nes tai mūsų organizmo ir visų gyvenimo procesų valdymo centras. Piktiems ir ilgai blogį prisimenantiems žmonėms dažnai kyla problemų su logišku mąstymu, atmintimi, išsiblaško dėmesys, pradingsta sugebėjimas mąstyti ir planuoti, sunkiai sekasi išsikelti tikslus ir jų sekti.

Dėl to, jei atkapstysite savyje kurį nors iš čia išvardintų simptomų, pagalvokite, ant ko pykstate. Ir pasistenkite kuo greičiau atsikratyti šios būsenos, išmokdami tą emociją išreikšti. Patikėkite, be jos gyventi bus žymiai ramiau ir lengviau.

Nuoskauda – dar vienas būdas sugadinti sau gyvenimą. Psichologai linkę manyti, kad nuoskaudas sukelia lūkesčiai. Ir jaučiama ji patiems artimiausiems žmonėms, iš kurių kažko laukėme, kažko tikėjomės, tačiau negavome. Tai galėjo būti tiek materialus objektas, tiek poelgis ar emocija jūsų adresu. Kitaip sakant, mes sufantazavome, kaip turi pasielgti kitas žmogus, tačiau jį apie tai painformuoti pamiršome.

Nuoskaudų nekyla nepažįstamų ar mažai pažįstamų žmonių atžvilgiu. Mes iš jų nieko ypatingo nelaukiame ir nesitikime, vadinasi, neprogramuojame jų elgesio savo adresu.

Nerimas – irgi pakankamai plačiai mūsų laikais paplitęs reiškinys. Nerimaujame dėl visko iš eilės ir šito nerimo priežastis – vėlgi mintys. Kažką pamatėte per televizorių. Apie kažką turite nepakankamai informacijos. Kažkas panašaus jau buvo nutikę anksčiau ir dabar baisu, kad tai pasikartos. Priežasčių nerimauti – begalė. O esmė viena – prarasta ramybė. O tai – negatyvas, apsinuodijimas neigiamomis emocijomis. Vadinasi – nauja nervų išsekimo porcija. Vadinasi – nuovargis…

Nuo kurio neišgelbės poilsis kurortuose. Kurio atsikratyti nepadės fitneso salės. Nuo kurio neišgelbės absoliučiai jokios priemonės, kurias priimta laikyti panacėja. Nuo tokio nuovargio gelbsti tik savo emocijų suvokimas ir sąmoningi veiksmai jų atsikratant.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *