Liaukitės teisinti save žodžiais „Esu toks, koks esu”

Kaip dažnai tenka girdėti tokius žodžius? Ši frazė tapo universaliu bet kokių egoistinių polinkių ir įžūlių poelgių pateisinimu. Įsiviešpatavus dabartinei savigarbos ir savęs priėmimo madai, daug žmonių klaidingai galvoja, kad reikia mylėti save ir priimti, nepaisant visų trūkumų ir ydų. Tačiau anaiptol ne visos ydos nusipelno atleidimo.

Suprantama, kalba eina ne apie smulkmenas ir ne apie tuos dalykus, kurie mums nepavaldūs (nėra jokių gabumų matematikai, nelabai maloni išvaizda ir t.t.). Kalba eina apie žmonės, kurie visada kalba vien apie save ir niekada niekam nerodo pagarbos. Apie tuos, kurie taip stipriai myli visus savo minusus, jog nuo to nukenčia aplinkiniai.

Be to, toks elgesys visai nebūtinai pasireiškia kraštutinumais. Pačius bjauriausius tokios išpūstos savimeilės pasireiškimus pastebėti labai lengva. Pavyzdžiui, žmogus pasirenka draugus pagal „naudingų ryšių” principą arba pastoviai kritikuoja ir žemina artimuosius, kad įsitvirtintų jų sąskaita. Tačiau yra begalė smulkesnių poelgių, bylojančių apie chamišką žmogaus elgesį. Ir tokios smulkmenos ne iš karto krinta į akį. Pavyzdžiui, kai žmogus grubiai, iš aukšto bendrauja su aptarnaujančiu personalu, skleidžia paskalas ar nemoka klausytis ir išgirsti draugų. Už tokių smulkmenų dažniausiai slypi didžiulės asmenybės ydos. Pavyzdžiui, pasipūtimas, žmonių niekinimas, be galo išpūsta savimeilė.

Ir kuo ilgiau tokius pasireiškimus ignoruojame, tuo jie darosi pavojingesni. Dėl to būtų pats laikas aiškinti, jog :toks jau aš esu, nieko čia nepadarysi”, nes tai – visiškai beprasmiška frazė. Išsisukinėti nuo kritikos – tas pats, kas aktyviai kenkti.

Juk elgesį ir nusiteikimą galima keisti. Pakanka žengti pirmą žingsnį: suprasti, kokią savo asmenybės dalį vertėtų vystyti ir tobulinti. Tai mūsų pareiga – atpažinti savyje toksiškus bruožus ir suprasti, kad kenkiame aplinkiniams. Visada yra galimybė užaugti ir tapti geresniu.

Trūkumai ir ydos – neatskiriama žmogaus prigimties dalis. Tačiau ydos suteikia mums galimybę tobulėti. Neleiskite, kad būtent pagal ydas aplinkiniai spręstų, koks esate žmogus.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *