Laimės paslaptis

Psichologai iš Teksaso technikos universiteto atrado receptą, kaip tapti laimingu. Jie patikrino seną išmintį, kad „laimė – ne tada, kai turi viską, ko nori, o tada, kai nori to, ką turi“.

Straipsnis apie tyrimą buvo paskelbtas žurnale „Psychological Science“. Su studentais buvo atlikti psichologiniai eksperimentai. Jų buvo paprašyta nustatyti, kokie daiktai jiems priklauso – tarp siūlomų variantų buvo automobilis, garso sistema, baldai ir kiti vertingi daiktai.

Be to, studentai turėjo papasakoti, kaip smarkiai troško gauti šį daiktą ir kokius jausmus patyrė, jį gavę.

Psichologų išvada nebuvo netikėta: laimė, patiriama perkant, dažniausiai trunka labai neilgai. Žmogus greitai nustoja jausti pasitenkinimą dėl to, kad gavo norimą daiktą.

Tačiau būtent čia ir buvo padarytas vienas nedidelis atradimas. Kad gyvenime būtų daugiau laimės, reikia pamilti gautą daiktą – jei žmogus ir toliau mėgaujasi jo privalumais (pavyzdžiui, automobilio savininkas jaučia malonumą dėl greičio ar salono komforto), tuomet laimės lygis nesumažėja ir po ilgo laiko.

Žodžiu, anot tyrimo autorių, nenaudinga tiesiog stengtis gauti tam tikrus daiktus. Daiktus reikia gerbti, vertinti ir mylėti – būtent tada jie gali atnešti jums laimę.Naujienos iš interneto

Nejaugi jiems negaila švaistyti visam tam laiko?

Jau seniai nebestebina mano gyvenimo aptarinėjimas man už nugaros, melagingos paskalos ir…

Trys psichologinio saugumo taisyklės bendravime

Kaip negauti psichologinės traumos kasdieniniame bendravime? Kaip apginti savo nuomonę ir nesugriauti…

Negniuždykite savęs praeitimi

Praeitis neegzistuoja – yra tik iliuzinė atmintis, tačiau ji nė iš tolo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.