Kodėl svarbu būti savimi

Pasaulyje, kuriame viskas taip nestabilu, labai svarbu būti savimi. Banali ir nuvalkiota frazė? Tačiau psichologai teigia, kad gebėjimas bet kurioje situacijoje likti savimi išties labai padeda gyvenime. Išlikdamas savimi, žmogus greičiau suartėja su kitais, nes nuoširdumas santykiuose visada yra labai vertinamas.

Ar lengva būti savimi?

Per savo gyvenimą žmonės ne kartą keičia savo elgesio stilių, veikiami aplinkybių ar aplinkos, kurioje žmogui tenka sukinėtis. Žmonės bijo būti nepriimti ir nesuprasti kolektyve, todėl stengiasi save „įsprausti“ į visuomenės nustatytus rėmus. Palaipsniui tai tampa įpročiu.

Daugelis žmonių ilgus metus negali parodyti savo tikrojo veido, bijodami būti pasmerkti. Kas gi tai? Nepasitikėjimas savimi ar noras pasirodyti geresniu, nei esi iš tikrųjų? Greičiausiai, ir viena, ir kita. Norint kažkaip išsiskirti, neužtenka įgimtų gabumų, savybių ir talentų, reikia dar ir drąsos.

Be to, pasitaiko situacijų, kai tiesiog neleistina elgtis taip, kaip norisi. Vaikščiodama su drauge po parduotuves mergina linksminasi ir be paliovos plepa, ir tai normalu, tačiau darbe netgi pats linksmiausias žmogus turi užsidėti rimtumo ir netgi tam tikro šaltumo kaukę. Juk vargu ar viršininkai supras savo pavaldinio kūrybinės prigimties apraiškas. Tokiu būdu, žmogus praktiškai visą gyvenimą turi prisitaikyti – kaitalioti kaukes.

Tikriausiai kiekvienas netgi pats tai savyje pastebi. Kiek kolegų darbe realiai pažįsta vienas kitą? Kaukės nusiimamos tik prieš pačius artimiausius, kuriais pasitikima. O kiti mato tai, ką jiems leidžiama matyti.

Ar kaukės trukdo bendrauti?

Daugelis solidžių firmų jau seniai rengia įmonių vakarėlius, kad suburtų stiprią komandą. Kodėl būtent vakarėliai? Todėl, kad šventės atmosfera padeda žmonėms nusimesti mandagaus abejingumo kaukę, o tai savo ruožtu veda į tai, kad kolegos darbe pradeda megzti glaudesnius ir draugiškesnius kontaktus.

Tik išsilaisvinęs ir parodęs savo tikrąjį „aš“, žmogus gali su kuo nors susidraugauti ir realiai įsilieti į kolektyvą.

Vienišiems vyrams ir moterims šis patarimas taip pat labai naudingas. Meilė gali kilti tik realiam žmogui, o ne kaukei. Žinoma, ne visada ir visur gaunasi būti savimi, tačiau reikia kuo dažniau lankytis tose vietose, kur gera, kur nereikia apsimetinėti ir apgaudinėti kitų, maskuojantis kaukėmis.

Daugelis laimingų porų, prisimindamos savo pirmąjį susitikimą, aprašo kokią nors kuriozišką ar netgi gėdingą situaciją. Atrodytų, kad po tokio pasimatymo santykių būti negali. Tačiau dažnai nutinka atvirkščiai, nes juokingos situacijos priverčia žmogų atsiverti, ir būtent šis atvirumas pritraukia partnerius vieną prie kito.

Negalima nepaisyti savęs, savo norų, jausmų ir emocijų. Reikšti jas, žinoma, reikia tinkamu būdu ir tinkamu laiku, tačiau kuo dažniau žmogus lieka savimi, tuo mažiau patiria streso, tuo lengviau ir patogiau gyvena.

Laimingas gyvenimas – tai gyvenimas, kuriame žmogus gali kuo dažniau būti savimi. Norėdami tai padaryti, turite susirasti mėgstamą darbo vietą, draugus, kurie mylėtų ir gerbtų jus tokį, koks esate, ir, žinoma, būtina antroji puselė.Naujienos iš interneto

Žmogus, kuris nežino žodžio „neįmanoma“

Kai pradedi gyventi su tikslu, viskas akimirksniu stoja į savo vietas. Gyvenimas…

Stresas – pagrindinis imuninės sistemos priešas

Stresas - tai mūsų organizmo reakcija į negatyvius aplinkos veiksnius. Jie gali…

Imperijos statomos ant kaulų

Nėra žmonėms nieko baisiau už nuosavų ribų, rėmų sulaužymą, kadangi tai -…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *