Kodėl su kuo nors pabendravęs, žmogus pasijaučia išsipurvinęs?

Ar teko pasijausti purvinam, pabendravus su toksišku žmogumi? Arba jis jus piktai užsipuolė, stengdamasis pažeminti ar kažkaip kitaip užkabinti, arba begėdiškai svaidėsi bjauriomis savo gyvenimo detalėmis, arba „nuomonę“ išsakė, keikė kitą žmogų, tačiau darė tai tokiu būdu, kad jūs pajutote pasibjaurėjimą, pasijutote įžeistas. Ir po viso to jautėtės išsipurvinęs.

Kartais paskaitai komentarus po straipsniais, pasiklausai, ką kalba kai kurie žmonės, ir norisi bėgti praustis. Jums taip buvo?

Jausmas, kad jus tartum pamazgomis apipylė, pažįstamas daugeliui. Ir tai ne metafora. Tai ne kas kita, kaip psichologinis purvas. Taip šis jausmas ir vadinamas. Jus išpurvino morališkai.

Žvilgsniais, žodžiais, neigiama energija… Ir smegenų sritys, kurios yra atsakingos už fizinę švarą, aktyvuojasi. Norisi nusiplauti rankas, pastovėti po dušu, nerti į vonią. Tai – patikimas požymis, kad būta toksiško kontakto.

Eksperimentai įrodė, kad po to, kai juos pažemino ar net kai jie prisiminė ankstesnius pažeminimus ir žmones, kurie įžeidė, psichologiškai traumavo – žmonės jautėsi išsipurvinę ir dažniau plaudavosi rankas. Prisiminė žmogus bjaurų personažą iš savo gyvenimo – ir eina plautis rankų, net nepastebėjęs ir nesuvokęs tiesioginio ryšio. Taip smegenys reaguoja į purvą.

Tai ir išsiplaukite rankas. Ir patys gerai nusiprauskite, kai atsiras tokia galimybė. Apsirenkite švarius drabužius, dabartinius sumeskite į skalbimo mašiną. Psichologiškai išsipurvinę, darykite tą patį, ką darote išsiterlioję fiziškai: prauskitės, persirenkite, skalbkitės… Tai realiai padės nusiplauti energetinius ir psichologinius teršalus.

O jeigu teks su tuo užterštumo šaltiniu kovoti, reikės įveikti savo pasibjaurėjimą. Tokiais laikotarpiais reikia dažniau praustis, maudytis, lankytis baseine ar jūroje plaukioti. Vilkėti švarius drabužius ir dažniau tvarkytis namuose. Taip bus lengviau susidoroti su nemaloniu jausmu. Kuo stropiau laikysitės šių taisyklių, tuo mažesnė rizika pasigauti „psichologinį užkratą“.

Ne veltui visose religijose yra apsiplovimo ritualas. Purvas – tai blogio, mirties, nelabojo prisilietimas, žvelgiant religiniu požiūriu. Dėl to be fizinio apsivalymo būtinas dar ir psichologinis, moralinis. Nueikite į bažnyčią, jei esate tikintis žmogus. Apsilankykite muziejuje, nuvažiuokite į gamtą. Pabūkite su normaliais žmonėmis, pasijuokite su jais, pasikalbėkite… Suteikite kam nors pagalbą, padarykite gera…

Ir jūs apsivalysite.

O nuodingas purvas anksčiau ar vėliau sugrįš pas savo šeimininką.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *