Kodėl pavargstama netgi nuo gerų svečių?

Pavargstate nuo svečių? Net jeigu tai geri ir artimi, mieli ir išsiauklėję žmonės?

Introvertui kartais būna labai sunku, kai namuose esama ne vien namiškių, bet ir kitų žmonių. Nes nuo saviškių pavargsti, ką jau kalbėti apie svečius? Tačiau prisipažinti gėda, juk visi reikalauja būti svetingu! Visur priimta plačiai atverti duris geriems žmonėms. Reikia būti išsiauklėjusiu ir dėmesingu kitų atžvilgiu. Ir dar daug visokių „reikia”.

Ir kuo jų daugiau, tuo labiau slegia svetimi žmonės tavo namuose. Net jeigu tai draugai ir giminaičiai. Pasąmonė vis tiek traktuoja juos kaip „svetimus” – gerus, bet svetimus. Juk jie čia nuolat negyvena. Dėl to jaučiame neaiškią įtampą, negalime atsipalaiduoti ir pailsėti taip, kaip esame pratę ilsėtis namuose. Dabar tai jai ne visai jūsų namai, dabar tai ir šiek tiek vieša vieta.

Tam tikrą laiką svečiai, žinoma, džiugins, tačiau kai tik pasikeis dienotvarkė, kai tik pasipils visi tie „reikia”, iškart atsiranda įtampa. Kažkam anksčiau, kitam žmogui – vėliau, tačiau ji būtinai kils.

Patikimas požymis, kad svečiai užsibuvo ar atsibeldė ne laiku – palengvėjimo jausmas, apimantis tada, kai jie išėjo. Palengvėjimas, drauge su nuovargiu ir tam tikru ištuštėjimo jausmu. Nėra jėgų, nors mes ne plytas krovėme, o viso labo turėjome svečių.

Introvertams sunkiausia būti svetingiems, tai objektyvus faktas ir reikia šitą savo bruožą priimti kaip faktą, užuot priekaištavus ar smerkus save.

Ypatingai sunku su svečiais žmonėms, kurie dėl savo profesijos patiria savotišką „intoksikaciją bendravimu” – kai kontaktų su žmonėmis labai daug ir bendravimas tampa toksišku. Pavyzdžiui, psichologai ar gydytojai ištisomis dienomis kontaktuoja su žmonėmis, privalėdami išklausyti jų problemas. Dėl to namuose papildomi kontaktai jiems gali eitis labai sunkiai. Tokiam žmogui reikia įprastos aplinkos ir ramybės.

Jeigu yra žmonių, kurių buvimas jūsų namuose nesukelia net menkiausios įtampos, reiškia, jie yra realiai jums artimi. Emociškai, fiziškai, energetiškai – visomis įmanomomis prasmėmis artimi žmonės. Ir esate labai laimingas žmogus, jeigu tokių turite. Savų.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *