Ko niekada nedaro malonūs žmonės

Kai kurie žmonės savo poelgių dėka tampa neįtikėtinai charizmatiškais. O kai kurie – neįtikėtinai patraukliais, kadangi paprasčiausiai nedaro to, kas atstumtų aplinkinius.

Ko gi nedaro geri žmonės?

  • Jie nekaltina;
  • Nekontroliuoja;
  • Nesistengia padaryti įspūdžio;
  • Jie neįsikabina ir neprilimpa prie kitų žmonių;
  • Nepertraukinėja;
  • Nesiskundžia ir nedejuoja;
  • Nekritikuoja;
  • Neskaito pamokslų, nemoralizuoja;
  • Negyvena praeitimi;
  • Neleidžia, kad baimė kliudytų jiems žengti į priekį.

O dabar – detaliau.

Jie nekaltina. Draugai klysta. Pavaldiniai nepateisina jūsų, kaip viršininko, lūkesčių. Pardavėjai nepristato prekių laiku. Ir jūs imate kaltinti juos dėl iškilusių problemų. Tačiau kalti ir jūs patys. Galbūt nepakankamai praktikavotės ar patingėjote apsidrausti forsmažoro atvejui. Galbūt pernelyg daug reikalaujate. Arba esate ne toks geras draugas, kokiu galėtumėte būti. Prisiimkite atsakomybę už tai, kas klostosi ne taip, užuot kaltinęs kitus. Tai ne mazochizmas, tai išplečia ir sustiprina mūsų valdžią ir įtaką, nes šitokiu būdu mes susikoncentruojame į paieškas variantų, kaip sekantį kartą pasielgti geriau ir protingiau.

Nekontroliuoja. Jūs, žinoma, labai didelis bosas. Industrijos gigantas. Arba ta maža uodegytė, kuri vizgina didelį šunį. Ir visgi, vienintelis dalykas, kurį jūs realiai kontroliuojate – tai jūs pats. Jei pastebėjote, kad mėginate atkakliai kontroliuoti kitus žmones, reiškia, nusprendėte, jog jūs, jūsų tikslai, svajonės ir netgi jūsų nuomonė yra svarbiau už tų žmonių mintis, tikslus ir t.t. Bet kokia kontrolė yra geriausiu atveju labai trumpalaikė, kadangi reikalauja labai daug pastangų, baimės jausmo, autoriteto ir kitų spaudimo formų – ir visa tai neleis gerai jaustis. Suraskite žmonių, kurie nori žengti ta pačia kryptimi, kuria žengiate jūs. Jie geriau dirbs ir patirs iš darbo malonumą. Drauge jūs sukursite kur kas geresnį verslą ar santykius. Ir visi bus patenkinti.

Nesistengia padaryti įspūdžio. Niekas nemyli jūsų už drabužius, automobilį, nuosavybę, titulą, postą ar pasiekimus. Tai viso labo materialūs dalykai. Žmonėms jie gali patikti, tačiau tai nereiškia, kad jiems patinkate jūs. Žinoma, į akis jie jums demonstruos meilę, tačiau visa tai lėkšta ir paviršutiniška. Santykiai, kurie nepagrįsti giliais ryšiais – netikri santykiai. O būtent tikri santykiai ir suteikia tikrąją laimę. Ir tikrus santykius sukurti galima tik tada, kai liausitės stengtis padaryti įspūdį ir tapsite pats savimi.

Jie neįsikabina ir neprilimpa prie kitų žmonių. Kai jaučiate baimę ar netikrumą, įsikabinate į tai, kas pažįstama, žinoma, įprasta, netgi jei tai visiškai jums netinka ir nesuteikia laimės ir džiaugsmo. Laikytis įsikibus to, ko jums, jūsų manymu, reikia – ne pats geriausias būdas laimei pasiekti. Tik tada, kai paleisite tai, tik tuomet galėsite siekti ir pasiekti būtent to, ko norite iš tikrųjų. Ir netgi jei nepasieksite, tai vien mėginimas pats savaime pajėgus leisti pasijausti geriau.

Nepertraukinėja. Pertraukti kalbą – elementarus grubumas. Kai pertraukiate žmogų, jūs iš tikrųjų jam štai ką pasakote: „Aš tavęs nesiklausau ir neturiu jokio noro suprasti, ką tu čia paistai. Apsimesdamas, kad klausausi, aš iš tikrųjų tuo metu galvoju, ką pasakysiu pats“. Norite patikti žmonėms? Klausykitės, ką jie kalba. Sukoncentruokite dėmesį į jų žodžius. Uždavinėkite klausimus, kad įsitikintumėte, jog viską teisingai supratote. Jie jus už tai pamils, o jums labai patiks tokia savijauta.

Nesiskundžia ir nedejuoja. Mūsų žodžiai turi didelę galią, ypač mums patiems. Verkšlenimas dėl problemų verčia jaustis blogiau, o ne geriau. Kai kažkas klostosi ne taip, nereikia švaistyti laiko ir energijos skundams. Panaudokite tuos resursus situacijai gerinti. Anksčiau ar vėliau vis tiek reikės kažko imtis, tai kodėl nepadarius to iš karto? Kam veltui švaistyti laiką? Nereikia kalbėti, kad viskas klostosi ne taip. Kalbėkite apie tai, kaip taisysite situaciją, net jeigu tai pokalbis su pačiu savimi. Lygiai taip pat elkitės su draugais ir kolegomis – nereikia tapti žaibolaidžiu, į kurį visi išsitranko savo žaibus. Tikri draugai neleidžia verkšlenti ir skųstis, tikri draugai eina į pagalbą.

Nekritikuoja. Jūs, žinoma, labiau išsilavinęs. Ir turite daugiau patirties. Įkopėte į daugiau viršūnių ir nudobėte daugiau drakonų. Tačiau tai nereiškia, kad esate protingesnis, geresnis, sumanesnis. Tai reiškia, kad esate kuo esate – unikalus, su niekuo nepalyginamas, vienintelis toks žmogus planetoje. Jūs esate tiesiog jūs. Kaip ir visi kiti. Visi mes skirtingi – ne geresni, ne blogesni, tiesiog kitokie. Vertinkite tuos skirtumus užuot priekabiavę prie trūkumų. Ir tada matysite žmones, o ir patys save – iš gerosios pusės.

Neskaito pamokslų, nemoralizuoja. Kuo aukščiau pakylate ir kuo daugiau pasiekiate, tuo dažniau atrodo, kad išmanote viską pasaulyje, tuo didesnė pagunda iškloti žmonėms savo išmintį. Kai darote tai kategoriškai, žmonės dažniausiai klausysis jūsų, bet negirdės. Ir neturės jokio noro būti greta jūsų. Malonūs žmonės labiau linkę pasiklausyti. Jie puikiai žino, ką patys mąsto, dėl to jiems kur kas įdomiau sužinoti, ką galvoja kiti.

Negyvena praeitimi. Praeitis labai vertinga. Būtina mokytis iš padarytų klaidų. O paskui praeitį reikia paleisti. Paprasčiau pasakyti, negu padaryti? Viskas priklauso nuo to, į ką sufokusavote savo dėmesį. Kai nutinka kažkas blogo, pažvelkite į tai kaip į šansą išmokti ko nors naujo, ko dar nežinojote. Kai kitas žmogus suklysta, pažvelkite tai kaip į progą parodyti gerą širdį, suprasti ir atleisti. Praeitis – tai viso labo treniruotė, ji nenulemia koks jūs žmogus. Įvertinkite, kas nutiko neteisingai, tačiau tik tam, kad kitą kartą geriau suprastumėte, kad viskas einasi taip, kaip reikia.

Neleidžia, kad baimė kliudytų jiems žengti į priekį. Visi mes bijome, kad kažkas atsitiks, abejojame, dvejojame, laukiame tinkamos progos. Nutariame, kad reikia dar kartą viską apgalvoti ar detaliau ištyrinėti kitas alternatyvas. Bėga dienos, savaitės, mėnesiai ir netgi metai. Ir bėga pro šalį. Neleiskite sau dėl baimių ir abejonių įstrigti vienoje vietoje. Kad ir ką planuotumėte, kad ir apie ką svajotumėte – imkitės darbo jau šiandien. Jeigu norite pradėti verslą – ženkite pirmąjį žingsnį. Jei norite pakeisti darbą – pradėkite paieškas. Vykite šalin baimes ir imkitės veiklos. Užsiimkite kuo nors. Kuo tik norite. Ši diena praeina. Kai tik ateis rytojus, ši diena bus prarasta visiems laikams.

Ši diena – pats vertingiausias resursas, kokį tik galite turėti. Ir vienintelis dalykas, kurio reikia iš tiesų bijoti – tuščias laiko švaistymas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.