Kiekvienas pats atsako už savo gyvenimą

Atsakomybė už savo gyvenimą – brandumo požymis. Kaip tai pasireiškia? Tas, kuris atsakingas už savo veiksmus, už jų pasekmes, gali valdyti savo gyvenimą. O tada atsiranda pasitikėjimas, tikrumas, konkretumas, kas leidžia maksimaliai siekti išsikeltų tikslų.

Tikriausiai ne kartą girdėjote apie tai, jog būti atsakingam už savo gyvenimą nelengva. Tačiau tai – vienintelis būdas gyventi sąmoningai ir laimingai. Kai suprantate tikruosius savo poelgių motyvus ir mokate sveikai į juos reaguoti, atsiranda šansų užmegzti harmoningus santykius su savimi ir mus supančiu pasauliu.

Kaipgi prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą? Kam apskritai to reikia?

Visų pirma tai leis jums būti tikram ir pasitikinčiam. Juk kai atsakomybė sukoncentruota jūsų rankose, jūs aiškiai suprantate, ką galite įtakoti, o kam neturite jokios įtakos.

Kai kontroliuojate atsakomybę, suprantate vieną paprastą, tačiau labai svarbų dalyką: jūs nesate bejėgis, jūs galite veikti ir siekti išsikelto tikslo. Toks gyvenimo būdas leidžia aiškiai susidėlioti prioritetus ir žengti į priekį pagal savo paties pasirinktus orientyrus.

Kai žinote, jog būtent jūs pats atsakingas už savo gyvenimą, atsiranda konkretumo jausmas.

Esama iliuzijos, kai tikima, jog pasroviui plaukiantis žmogus yra absoliučiai laisvas. Deja, tai klaida. Juk kai negali įtakoti to, kas vyksta tavo gyvenime, tu nesijauti laisvas, tu jautiesi pasmerktas. O atsakomybė – tai raktas į aiškumą, konkretumą ir stabilumą.

Nekaltinti savęs ar aplinkinių dėl to, kas vyksta. Kaltinimo taktika pasmerkta žlugti, juk susidūrę su kliūtimis, mes net nebandysime keisti situacijos, o tiesiog ieškosime kaltininkų.

Išsiaiškinkite, ką aplink save galite įtakoti ir kontroliuoti. Būkite maksimaliai sąžiningi ir nemėginkite prigrūsti į tą kontroliuojamą ratą pernelyg daug. Atsižvelkite į savo potencialą ir resursus.

Išmokite išsikelti tikslą ir veikti. Taip, sutinku, skamba labai paprastai, o realybėje tai – labai sudėtingas dalykas. Tačiau aš nesiūlau jums išsikelti grandiozinių, kosminio masto tikslų. Pradėkite nuo kažko nereikšmingo ir pamėginkite tai pasiekti. Patys pamatysite – net mažos pergalės suteiks jums labai daug pasitikėjimo ir jėgų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Pagrindiniai žmonės mūsų gyvenime

Pagrindiniai žmonės mūsų gyvenime ir likime yra tie, su kuriais jaučiamės savimi…

Kaip kreiptis į Visatą, kad ji jus išgirstų?

Visata nesikiša į mūsų gyvenimą iki to laiko, kol mes jai to…

Nejaugi jiems negaila švaistyti visam tam laiko?

Jau seniai nebestebina mano gyvenimo aptarinėjimas man už nugaros, melagingos paskalos ir…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.