Keturi užimtų žmonių tipai. Ir kaip tapti laisviems

Jei nieko nespėjate, šis straipsnis skirtas jums. Kiekvienas iš mūsų turi 24 valandas paroje, tačiau kiekvienas savo laiką valdome skirtingai.

Ir vėl nėra laisvo laiko?

Niekada negausite papildomos valandos, tačiau visada galima išmokti naudoti laiką kitaip. Yra keturi žmonių tipai ir keturi būdai, kaip jie valdo savo laiką. Pabandykite atpažinti save pagal elgesį darbe ir gyvenime.

Tinginys ir veltėdis

Kai kurie žmonės ignoruoja laiką kaipo tokį. Jie gyvena laisvą gyvenimą, kai nėra ypatingo reikalo susisaistyti save su laiku. Darbas ne visą darbo dieną, laikini uždarbiai arba koks nors prastas, nereikšmingas darbelis. Visiškas abejingumas bandymams įvesti gyvenime bent minimalią tvarką.

Be tikslo plaukia pasroviui, kaip skiedrelė upės tėkme. Tokie žmonės neišmoko valdyti savo laiko ir susitaikė su šia silpnybe. Tikimybė, kad jie pasieks, ko nori, ir įgyvendins svajonę – minimali.

Darbininkas

Dauguma žmonių renkasi įprastą darbą ir 40 valandų darbo savaitę. Tokie žmonės linkę eiti į darbą ir išbūti ten lygiai 8 darbo valandas. Jie iškankina ten tas 8 valandas ir kuo greičiau grįžta namo. Jie tarsi atsėdi jiems priteistą įkalinimo laiką nuo skambučio iki skambučio.

Tokie žmonės praktiškai neturi ambicijų ir retai ko nors pasiekia.

Darboholikas

Sunkus, atkaklus darbas, nepriklausomai, kiek jis užims laiko. Darboholikas dirba 10 ar dar daugiau valandų per parą. Jis gali turėti du ar tris darbus, juos kaitaliodamas. Darboholikas nuolat užsiėmęs, mažai miega ir dirba iki išsekimo.

Toks žmogus, greičiausiai, neuždirba daug pinigų. Jis labiau orientuojasi į nuolatinį užimtumą, o ne į rezultatą.

Laiko šeimininkas

Laiko šeimininkas dirba kitaip, nei ankstesni asmenybės tipai. Jis labiau susikoncentravęs ir efektyviau atlieka darbą. Laiko šeimininkas daugiau suspėja produktyvumo dėka, o ne darbo valandų skaičiaus didinimu.

Laiko šeimininkas suranda laiko darbui ir poilsiui, optimizuodamas darbo procesus. Bet jeigu jau išties reikia daugiau padirbėti – jis padirbės.

Kaip viską suspėti?

Laiko šeimininkas žino, kaip vienu žodžiu išsivaduoti nuo nereikalingų reikalų ir naštos. Norite kontroliuoti savo laiką? Išmokite pasakyti žodį „ne”. Mandagiai ištarkite šį žodį žmonėms, reikalams ir aplinkybėms, kurios jums trukdo.

Vienas vienintelis žodis „ne“ sugrąžina jums laisvę. Pasakykite: „Nemanau, kad galėsiu tai padaryti. Bet jeigu aplinkybės pasikeis, aš jus informuosiu“.Naujienos iš interneto

Konfliktas – nuostabi santykių forma

Į žodį "konfliktas" dauguma mūsų reaguojame negatyviai - įžvelgiame jame agresiją, peštynes,…

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice…

Pasakyti „Man tai nepatinka” ir nesusibarti

Kaipgi sunku būna parodyti savo nepasitenkinimą! Ar tiesiog išdėstyti savo požiūrį, kai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *