Kas kaltas dėl mano problemų

Negaliu susirasti darbo. Dėl to kalti tėvai. Jie nesuteikė man gero išsilavinimo arba neturėjo reikiamų ryšių.

Arba aš išsiskyriau su vyriškiu, nes mama arba draugės kišosi į mūsų santykius.

Pažįstama?

Būtent taip elgiasi žmogus, kuris gyvena, laikydamasis vaikiškos pozicijos. Pagrindinis dalykas, kuo skiriasi vaikas nuo suaugusio – pasirengimas prisiimti atsakomybę už save, savo gyvenimą, poelgius. O ne suversti visą atsakomybę kitiems.

Žmogui gali būti 50 metų, o jis iki šiol laikosi vaikiškos pozicijos – užkrovė atsakomybę kitiems ir jam viskas gerai. Aš esu baltas ir pūkuotas, o štai jie… tėvai, kaimynai, valstybė…

Kaltinti save ar kitus nekonstruktyvu. Tai, žinoma, sukuria šiokią tokią atsakomybės iliuziją, tačiau tai – ne atsakomybė.

Dieve, koks aš kaltas! Taip susiklostė aplinkybės, prasti orai už lango dėl visko kalti! Tėvai mane žiauriai bausdavo, štai ir tapau bailiu ir bevaliu!..

Kaltė leidžia nieko nedaryti. Tai – riebus taškas, neleidžiantis mums žengti į priekį. Taip, tėvai išties kalti, kad suformavo vaikui labai žemą savivertę. Tik nereikia nuolat apie tai galvoti, gyvenimas tęsiasi, kur kas produktyviau yra susikoncentruoti į tuos dalykus, kuriuos esate pajėgūs nuveikti čia ir dabar.

Užuot nukreipę energiją į beprasmiškus kaltinimus, nukreipkite ją geresnės realybės kūrimui.

Ką reiškia prisiimti atsakomybę?

Tai tikrai nereiškia, kad būtina mėginti viską aplinkui kontroliuoti, tapti visagaliu ir/arba dėl visko kaltu.

Prisiimti sau atsakomybę reiškia suprasti, ką galite padaryti, o ko negalite. Ką galite įtakoti, o kas jums nepasiekiama. Žinoti savo atsakomybės ribas. Užimti aktyvią gyvenimišką poziciją ir visada ieškoti kelių ir galimybių spręsti savo problemoms.

Svarbu suprasti, kad mūsų gyvenimas – tai mūsų sprendimų ir pasirinkimų, mūsų veiklos ir neveiklumo rezultatas. Ir tik jūs patys esate atsakingi už savo gyvenimą.

Kai žmogus prisiima atsakomybę už savo gyvenimą, gyvenimas pradeda keistis. Žmogus pradeda visiškai kitomis akimis matyti savo praeitį.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *