Kas geriau – atleidimas ar nuoskauda ir pyktis?

Specialistai pataria neatleisti savo artimiesiems už jų klaidas – juk tada jie paprasčiausiai “atsisės ant sprando”, užuot padėkoję už jūsų kilnumą…

Tenesio universiteto psichologų teigimu, prieš atleisdami mylimam žmogui už blogą elgesį, turėtumėte pasverti privalumus ir trūkumus. Jie perspėja, kad perdėtas kilnumas gali nuvesti tiesiai į naujus skandalus. Žmonės, kurie gali suprasti ir atleisti, dažniau susilaukia iš oponentų naujų įžeidimų, ko nepasakysi apie tuos, kurie užpyksta po barnio.

„Jautiesi gerai, kai atleidi. Tačiau kyla klausimas, kas bus toliau? Per ketverius metus palyginome žmonių polinkius atleisti su jų partnerių polinkiais į fizinę ir žodinę agresiją. Paaiškėjo, kad tų žmonių, kurie rečiau atleisdavo, atvejais, jų partneriai pradėjo elgtis pastebimai ramiau. O jei visada už viską atleidžiate, partneris ir toliau elgsis agresyviai “, – teigia mokslininkai.

Tyrimo metu ekspertai išanalizavo 135 jaunavedžių porų dienoraščius, kuriuos jie pildė kasdien ketverius metus. Vyrai savo dienoraščiuose pažymėjo, kad jų žmonos „blogai elgdavosi“ 29% dienų. Žmonos buvo nepatenkintos savo vyru 34% dienų. Apskritai sutuoktiniai, kurie atleido kaltiesiems, du kartus dažniau pranešdavo apie blogą elgesį sekančią dieną po susitaikymo, nei tie, kurie toliau pyko.

„Jei jūs nuolat atleidžiate, partneris neturi priežasties keisti savo elgesio. Tačiau jei karts nuo karto parodysite kilnumą, tai neturėtų tapti problema“, – apibendrina psichologai.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Nejaugi jiems negaila švaistyti visam tam laiko?

Jau seniai nebestebina mano gyvenimo aptarinėjimas man už nugaros, melagingos paskalos ir…

Trys psichologinio saugumo taisyklės bendravime

Kaip negauti psichologinės traumos kasdieniniame bendravime? Kaip apginti savo nuomonę ir nesugriauti…

Negniuždykite savęs praeitimi

Praeitis neegzistuoja – yra tik iliuzinė atmintis, tačiau ji nė iš tolo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.