Kaip neprašyti patarimai gali pakenkti pačiam patarėjui

Prieš puolant švaistytis neprašytais patarimais, vertėtų gerai pagalvoti. Ir štai kodėl…

Ar pastebėjote, kad nelabai laimingi, nelabai turtingi ir nelabai sveikata pasigirti galintys žmonės labai dažnai švaistosi patarimais? Itin dažnai. Kur kas dažniau, negu sėkmingi, sveiki ir turtingi. Dalina patarimus netgi tada, kai jų niekas neprašo. Iš geros širdies juos dalina, ar bruka per prievartą?

Palikime nuošalyje etiką. Neprašyti patarimai yra neetiški ir tai visi puikiausiai žino. Paprasčiausiai pagalvokime apie šitą keistą dėsningumą – patarimus dalina žmonės, kurie gyvena labai šiaip sau. Be to, ne profesionalias rekomendacijas ar instrukcijas jie dalina, o būtent patarimus. Ir būtent kokiam nors konkrečiam žmogui.

O tas patarimų neprašė. Ir siunta, kad patarėjas kišasi į jo gyvenimą. O kartais skundžiasi ir pats „užsirauna” ant patarimų štai tokiais skundais: „Patarkite! Ką man daryti? Paskendau skolose, kreditų prisirinkau!” arba „Mano mama – ragana, tačiau aš ieškau savęs, nedirbu, man viso labo 40 metų ir gyvenu mamos bute iš jos kišenės. Ji mane skriaudžia. Ką daryti?”

Ir būtinai atsiras geraširdis patarėjas, kuris visiškai nemokamai, iš širdies pradės kažką patarinėti. Galbūt tie patarimai bus netgi teisingi. Tačiau kenksmingi pačiam patarėjui.

Viskas dėl to, kad:

  • Patarimai – tai mūsų žinios, kurias įgijome didelėmis pastangomis, sugaišę daug laiko;
  • Patarimai – tai mūsų asmeninė patirtis, kurią teko įgyti;
  • Patarimai ir rekomendacijos – tai darbas. Pavyzdžiui, gydytojas rekomenduoja. Juristas konsultuoja. Mokytojas moko. Ir tai yra jų apmokamas darbas, teisingai?
  • Patarimai reikalauja susikoncentruoti į kito žmogaus problemą. Jūs atiduodate jam savo laiką, energiją, dėmesį, patirtį, savo sėkmę.

Juk sėkmė išties priklauso nuo mūsų energingumo ir dėmesio, tiesa? O laikas – tai apskritai mūsų gyvenimas. Kurį atiduodame kitam žmogui.

Ir tasai, kuris pataria neprašytas, nuvertina savo protą, patirtį ir savo laiką.

Profesionalo ar tiesiog išmintingo žmogaus patarimas – tai paslauga, darbas, dovana arba prekė. Jis duodamas akis į akį, esant poreikiui, labai rimtai ir atsargiai.

O buitinis nemokamų patarimų srautas ne tik erzina kitus žmones, kurie tų patarimų visai neprašė. Tai dar ir jūsų asmeninės energijos, kurią atiduodate aplinkiniams, srautas. Atiduodate šiaip sau, nemokamai, netgi jėga brukate to nenorintiems.

Būtina iškart atpažinti manipuliaciją, kai vienas žmogus vaizduoja bejėgę auką ir tikisi patarimo, o jūs patikliai jam jį duodate. Paskui jus pačius ir apkaltins. Ar tiesiog apsisuks ir nueis, pasisotinę jūsų energija. Ir nusineš su savimi jūsų laimę ir gerovę.

Savo patarimus reikia vertinti ir branginti. Nedalinti jų kam pakliuvo, kad neliktumėte be nieko…

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Konfliktas – nuostabi santykių forma

Į žodį "konfliktas" dauguma mūsų reaguojame negatyviai - įžvelgiame jame agresiją, peštynes,…

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice…

Pasakyti „Man tai nepatinka” ir nesusibarti

Kaipgi sunku būna parodyti savo nepasitenkinimą! Ar tiesiog išdėstyti savo požiūrį, kai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *