Kaip mus moko Visata

Jeigu einate ne savo keliu, Visata primins jums apie tai trimis signalais. Pirmasis – silpnas, neženklus. Ištinka smulkūs nemalonumai. Į šitą signalą visi dažniausiai numoja ranka. Tada ateina antrasis. Stipresnis. Patenkate į sudėtingesnę situaciją. Šito signalo jau neįmanoma nepastebėti. O trečias – pats stipriausias ir intensyviausias. Labai dideli nemalonumai ar netgi nelaimė.

Šitokiu būdu Visata stengiasi atvesti jus į protą ir nukreipti reikiama linkme. Išvada: jeigu patekote į bėdą, atsigręžkite atgal ir išsiaiškinkite, koks buvo antrasis signalas, kad sekantį kartą užkirstumėte kelią rimtai problemai. Sugebėjimas atpažinti patį pirma signalą ateina su patirtimi.

Gyvenimiškas pavyzdys:

Moteris ištekėjusi, tačiau nepasitiki savimi, ieško meilės už šeimos ribų.

Pirmas signalas. Vyras pareiškia: „Tu niekam nereikalinga, dėl to laikykis manęs”. Moteriai nemalonu girdėti tokius žodžius, tačiau galiausiai susitaiko. Yra bendras vaikas, reikia kentėti. O širdies gilumoje ji netgi patenkinta – juk ji jam reikalinga.

Antras signalas. Vyras užtaiso viešą pavydo sceną. Dabar jau ir pašaliniai žmonės žino apie jų santykius. Jai sako: „Kaip tu gali su juo gyventi? Jis tavęs negerbia”. Moteris tylomis nuryja gėdą, pažeminimą ir nieko nedaro, kad pakeistų situaciją.

Trečias signalas. Situacija komplikuojasi, prasideda fizinis smurtas.

Visata, pasitelkusi vyrą, kaip savo įrankį, stengiasi paaiškinti moteriai, kad toks elgesys su ja neleistinas. Jai tenka rinktis – kardinaliai kažką keisti, šiuo atveju – nutraukti santykius, ar palikti viską kaip buvo ir toliau save žeminti. Ir daugelis, deja, lieka gyventi po senovei.

Trijų signalų taisyklė veikia iki to laiko, kol žmogus nuspręs eiti kitu keliu.

Sąlygos, reikalingos, kad suveiktų trijų signalų taisyklė

Pasižadate kažką pakeisti gyvenime. Garsiai deklaruojate: „Nuo rytojaus dienos pradėsiu bėgioti rytais!” Visata pradeda jūsų patikrinimą. Tris kartus užduoda klausimą, ar tikrai tai darysite, atsiųsdama situacijas, kuriose susiduriate su iššūkiais, trukdančiais pradėti bėgioti. Jei kažkurio „egzamino” neišlaikėte, situacija kartojasi. Jei išlaikėte visus tris egzaminus, pereinate į naują, aukštesnį lygį. Kažkas panašaus į kompiuterinį žaidimą, tik sugalvojo jį pati gamta, o žaidžia – visi be išimties žmonės.

Nusprendėte pasikeisti. Garsiai pareiškiate: „Noriu išsilaisvinti nuo skurdo, vienatvės ir t.t.!” Susilaukiate iššūkio, o jeigu imate elgiatės taip, kaip deklaravote, daugiau kliūčių ir provokacijų nebebus.

Neretai žmogus, kuris tapo jums štai tokiu katalizatoriumi ar provokatoriumi, nustoja bjauriai elgtis, kai tik išlaikėte egzaminą. Kai tik naujasis jūsų elgesio modelis įsitvirtina, jūs, kaip jau buvo sakyta, pereinate į aukštesnį lygmenį. O jeigu išbandymo neišlaikėte, teks pradėti iš naujo. Dėl to reikia mokytis įveikti kliūtis iš pirmo karto.

Žengiate ne ta kryptimi. Jūs jau susigaudote gamtos dėsniuose ir žengiate link tikslo, tačiau kažkuriuo momentu kažkoks faktorius išmuša jus iš vėžių. Kažko nepastebėjote, kažką pražiopsojote, susipainiojote ir pats to nesuvokiate. Kad sugrįžtumėte į tikrąjį kelią, vėl įsijungia trijų signalų dėsnis.

Iš šalies žvelgiant, tai atrodo maždaug taip. Jūs jau įpratote prie harmoningo gyvenimo, tačiau kažkas vis dar kelia diskomfortą. Nemalonūs įvykiai išmuša iš įprasto ritmo. Jie signalizuoja, kad pasirinkote neteisingą kryptį arba neteisingas tikslo siekimo priemones.

Patikrinimas įvairiuose lygmenyse

Kartais egzaminą išlaikyti galima ir iš pirmo karto. Tai priklauso nuo jūsų sugebėjimo pagauti, atpažinti ir suprasti jums siunčiamus signalus. Tačiau kartais jus ir toliau tikrina, jeigu sfera, kurioje nutarėte pasidarbuoti su savimi, labai svarbi. Pajauskite skirtumą – perbristi upę brastoje geru oru ir padaryti tą patį per didelę audrą. Išbandymo lygis visiškai skirtingas.

Pasakyti „ne” pašaliniam žmogui, kai mokotės nusibrėžti asmeninės erdvės ir savo teritorijos ribas, ir pasakyti „ne” mylimai mamytei, kuri įprato, kad viską darote pagal jos nurodymus. Skirtingos situacijos, teisingai?

Kaip padėti artimiesiems pastebėti šiuos signalus?

Kai problemos prasideda artimiesiems, jiems atsiunčiamus signalus atpažinti iš šalies kur kas lengviau, nei mums siunčiamus signalus. Jeigu pastebėjote kažką panašaus artimųjų gyvenime, padėkite jiems praregėti, kol nenuėjo per toli. Tačiau žmonės, kaip taisyklė, neturi jokio noro klausytis patarimų iš šalies, netgi iš artimųjų. Dėl to turėkite galvoje šias rekomendacijas:

  • Jūsų frazės turi būti neutralios, neskambėti kaip pamokslavimas;
  • Neturėkite iliuzijų, kad žmonės privalo elgtis taip, kaip jums norisi;
  • Sukaupkite kantrybės ir palaukite momento, kai žmogus bus pasirengęs išklausyti būtent tokio pobūdžio informaciją;

Praeis šiek tiek laiko ir būtinai pasitaikys proga išsakyti savo nuomonę.

Jeigu jūsų gyvenimas pilnas tokių signalų, reiškia, atėjo laikas susimąstyti, kur veda jūsų neveiklumas.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *