Kaip atsikratyti nerimo ir nuolatinės baimės

Baimės jausmas būdingas kiekvienam žmogui. Daugelis žmonių šį jausmą patiria nuolat. Šias emocijas dažnai labai sunku suvaldyti. Baimė, nerimas ar nerimas – susiję su problemomis. Be to, šie jausmai sukelia dažną nemigą ir nuolatinius košmarus. O dėl nuolatinės baimės papildomai jaučiate dar ir nepasitikėjimą savimi. Jei pastebėjote savyje tokias būsenas, ypač jei jos nuolatinės, laikas susimąstyti. Tai reiškia, kad jūsų nervų sistema yra išsekusi ir jai reikia pagalbos.

Ekspertai pataria:

Nustokite galvoti apie savo praeitį, apie ateitį arba nuolatos kapstytis dabartyje. Jei didžiąją laiko dalį galvosite apie praeitį, galite įklimpti į sunkiausią depresiją. Juk dažniausiai žmonės knaisiojasi būtent pačiuose blogiausiuose prisiminimuose. Psichologai pataria tokiais atvejais visiškai atsikratyti šios naštos ir judėti toliau.

Vienas iš geriausių vaistų nuo nerimo ir baimės – užimtumas. Susiraskite, kažką, kas jus ypatingai domina. Bus didelis pliusas, jei ši veikla bus dar ir naudinga. Užsiėmę žmonės dažniausiai neturi laiko nerimauti. Todėl užimkite save kokia nors veikla.

Stenkitės kiek įmanoma išplėsti savo interesų sferą. Pavyzdžiui, jei neturite hobio, susiraskite jį. Pagalvokite apie tai, kas labiausiai gali išplėsti jūsų interesų sritį. Idealiai tinka daugeliui žmonių: turizmas, sportas, fiziniai pratimai, knygų skaitymas, kūryba ar netgi darbas.

Kiekvienas žmogus jaučia nerimą ir baimę, tai normalu. Bet jei negalite to atsikratyti savarankiškai, būtinai turite kreiptis į specialistą.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių būtinai turėtumėte kreiptis į gydytoją:

  • Nerimaujant ima trūkti oro, atsiranda krūtinės skausmai, plius padidėja kraujo spaudimas, svaigsta galva;
  • Nepaaiškinamai stipri baimė, net tais atvejais, jei jums niekas negresia;
  • Kad bent kažkaip atsikratytumėte šio jausmo, nuolat stengiatės vengti žmonių ar netgi tam tikrų situacijų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.