Kaip atsikratyti įkyrių minčių

Iš pat pradžių reikia išsiaiškinti, ko stengsimės atsikratyti. Ne kiekvieną mintį, net jeigu ji nemaloni, būtina vyti šalin. Mus ištinka įvairios, kartais ne pačios maloniausios situacijos, apie jas reikia ne tik galvoti, bet ir kažką daryti. Net jeigu nelabai malonu. Mes pastoviai galvojame apie sąskaitų apmokėjimą, apie tai, kaip gydytis, susitaikyti su žmogumi, prieš kurį patys jaučiame kaltę. Tai visiškai normalu. Tai reiškia būti suaugusiu žmogumi.

Esama ir kitų minčių, jose nėra nieko konstruktyvaus, jos stabiliai kartojasi iš naujo ir iš naujo, kelia nerimą, baimę, diskomfortą. Ir kai tokias mintis žmogus bando slopinti, stengiasi su jomis „susidoroti” – štai jas jau galima vadinti įkyriomis. Ir būtent apie jas dabar pakalbėsime.

Kad šias mintis būtų paprasčiau atskirti nuo įprastų minčių, pateiksiu kelių labiausiai paplitusių įkyrių minčių sąrašiuką. Įsiminkite jas.

  • Įkyrios mintys apie ligas, mikrobus, virusus, neišgydomus susirgimus;
  • Įkyrios mintys apie grėsmes ir pavojus. Ar nepamiršau išjungti lygintuvo, dujų, elektros, ar užrakinau duris;
  • Seksualinio pobūdžio įkyrios mintys. Liguistas požiūris į seksą. Dažniausiai tai būna patirtos traumos pasekmė;
  • Su daiktų kaupimu susijusios įkyrios mintys. Žmogus nesugeba išmesti seno, nebereikalingo šlamšto.

O dabar apie tai, kaip visą šitą gėrį kontroliuoti ir kaip su juo tvarkytis.

Sąmoningai atitraukite savo dėmesį į kitus dalykus. Užsiimkite veikla, į kurią galite panirti visa galva. Idealu būtų įsitraukti į kitą veiklą emociškai, fiziškai ir protiškai. Jums paprasčiausiai nebeliks laisvų resursų iliuzijų apmąstymams;

Užuot kovoję, pamėginkite priimti tas mintis. Kova šiuo atveju primena chaotišką, karštligišką blaškymąsi pelkėje. Visi žino, kas nutiks žmogui, kuris ims blaškytis liūne. Tas pats ir su mintimis. Užuot kariavę, pamėginkite paskelbti joms paliaubas. Tegu jos tampa plakatais ir lozungais, ant kurių bus užrašytos labiausiai siutinančios įkyrios mintys. O dabar įsivaizduokite, kad priešais jus žengia demonstracija ar paradas su tomis mintimis-plakatais. Nebandykite jų deginti, naikinti ar kaip nors kitaip kovoti. Tiesiog stebėkite mintyse tą eiseną. Ramiai nulydėkite žvilgsniu.

Vizualizuokite. Jeigu mokate piešti, puiku – nupieškite jas. Bet kokiu pavidalu. Galima realiai, galima abstrakčiai, kaip tik norite. Tačiau pageidautina – spalvotai. Arba galima pasinaudoti popieriumi ir rašikliu. Būtent rašikliu ir popieriumi, elektroninis formatas čia visiškai netinka. Apskritai užsirašyti mintis ir jausmus naudinga visiems ir visada. Tai labai gera terapija.

Likite savo viduje ramus ir abejingas. Jūs nerimaujate, bijote, panikuojate – reiškia, jūs pralaimėjote. Esate abejingas ir ramus – įkyrios mintys sutrinka. O paskui išvis išnyksta, nes daugiau nesugeba sukelti jums emocijų. Konstatuojate, kad jų nebėra – puiku. Pastebėjote, jog jų atsirado – normalu. Jokios panikos. Kaip atėjo, taip ir išeis. Svarbiausia čia nekurti naujų įkyrių minčių formų, tokių kaip „kada gi pagaliau jos paliks mane ramybėje! Aš šitaip stengiuosi, o jos vis tiek mane kamuoja!” Viskam savo laikas. Psichika labai lėtai persitvarko ir įsisavina naujus savo funkcionavimo modelius. Apsišarvuokite kantrybe, leiskite viskam atsitikti, leiskite pačiai prigimčiai jumis pasirūpinti.

Kalbant tokia tema, negalima nepaminėti ir klinikinių įkyrių minčių ir idėjų formų. Egzistuoja manijos, fobijos ir t.t. Jeigu dvejojate, ar tai, kas su jumis vyksta, yra normalu, pasikonsultuokite su specialistais.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *