Jei blogai gyveni, reiškia, pats to nori

Daugelis žmonių prieštaraus, pasakys griežtą „ne”. Jie ims aiškinti, kad nenori gyventi taip, kaip dabar gyvena, tačiau tiesa ta, kad praktiškai visais atvejais mes patys to norime, tokia mano nuomonė. Tuojau paaiškinsiu, kodėl taip manau.

Pirmiausia panagrinėsiu finansinę sferą. Žmogus mažai uždirba, dirba du darbus, vis tiek mažai. Reiškia, jis nori būtent taip ir gyventi. Reiškia, jam tai tinka. Jeigu netiktų, ieškotų išeities. Yra begalė žmonių, kurie be ypatingų žinių ir ypatingo išsilavinimo surado išeitį.

Ir vis dėlto, prisiminkime tuos žmones, kurie skundžiasi finansine padėtimi. Dabar pabandykime prisiminti, kiek iš jų kažką daro su šia problema? Gal kas nors kiekvieną dieną semiasi žinių, laksto, ieškodamas naujo darbo, skaito knygas, bando įgyti išsilavinimą? Galbūt ir lavinasi, tačiau bėda ta, kad tų žinių jis nesiima realizuoti praktiškai.

O jeigu taip, reiškia, jis jaučiasi komfortiškai, reiškia, pats to nori. Suprantu, kad jis nė už ką šito nepripažins, tačiau pasąmonės lygmenyje būtent taip viskas ir vyksta. Jis nieko nedaro, tik verkšlena, vadinasi, jam patinka verkšlenti, patinka laiko ir laisvės deficitas, juk šiuo atveju nereikia stengtis, nertis iš kailio, sukti galvos, viskas paprasta.

Tas pats ir psichologijoje. Pažįstu žmogų, kuris dažnai tvirtina, jog jam nepatinka aukos vaidmuo. Kai jį kaltina, ignoruoja ir pan. Ir žinote, ką jis su tuo daro? Nieko. Pavyzdžiui, padaro ką nors nemalonaus draugams, o paskui skundžiasi, kad yra kaltinamas.

Nereaguoja į žinutes, o paskui sako, kad jį ignoruoja. Bjauriai elgiasi su moterimis ir verkšlena, kad nė viena nenori su juo prasidėti. Jeigu toks žmogus iš tikrųjų norėtų kitokio gyvenimo, jis nutartų keistis, o ne toliau darytų tą patį. Jis netgi patarimų klausytis nenori, kai kas nors pabando padėti.

Tai primena paramą, labdarą vargšams. Jie patys nori būti vargšais, dėl to, kai tik gauna pinigų, iš karto viską iššvaisto. Jei žmogus norėtų išsikapstyti iš skurdo, jis domėtųsi, ieškotų žinių, ką daryti su pinigais, kad jų padaugėtų. Jei vargšas to nedaro, reiškia, skurdas jį tenkina.

Galimybių ir šansų yra visada. Labai retas žmogus realiai tampa tragiškų aplinkybių įkaitu ir auka. O šiaip, daugeliu atvejų, jeigu žmogus prastai gyvena, tai jis pats to nori. Ir atsakymas dažnai slypi psichologijoje. Giliau panagrinėjus, visada į paviršių išplauks viena ir ta pati išvada – žmogui patogu taip gyventi, jis nori taip gyventi. Nenorėtų – imtų kažką keisti.

Tokia mano nuomonė.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *