Gyvenimo scenarijai. Kaip žengti savo keliu

Vis daugiau žmonių susimąsto, ar savo gyvenimą gyvena. Daugelio vidutinio amžiaus krizių esmė – nesugebėjimas suprasti, ko žmogus nori, ar ten atsidūrė, išgyvenęs tiek metų. Kalbant apibendrintai, gali būti du gyvenimo scenarijai. Pirmasis – gyvenimo koncepcija, valios pastangos, veikla. Antrasis – atsidavimas gyvenimo tėkmei.

Mes, savaime aišku, negalime pasirinkti tik vieno scenarijaus. Bent jau dėl tos priežasties, kad atsiduoti gyvenimo tėkmei visu šimtu procentų neįmanoma, gyvenimo koncepcijos mums labai svarbios ir reikalingos.

Pirmasis scenarijus

Labiausiai paplitęs ir tradicinis. Visi nuo vaikystės žinome, kaip privalome gyventi. Šitai mums įskiepija tėvai, sociumas, nusistovėję šablonai, tokie kaip „mokykla-universitetas-darbas-šeima“. Tai absoliučiai konceptualus kelias, kuriuo žengiate tikėdami tuo, ką darote.

Įsivaizduokite, kad išsikėlėte tikslą, remdamiesi tuo, ką laikote teisingu ir reikalingu. Nutarėte apsirūpinti atitinkamais instrumentais ir susiformuoti įgūdžius, kurie padės tą tikslą pasiekti. Pasirinkote strategiją ir ją įgyvendinate.

Šiame gyvenimo variante jums reikia visą laiką, pastoviai, priimti sprendimus.

Galite nuspręsti būti laimingas ir tapsite laimingu tik tame modelyje, kuriame šis sprendimas priimtas. Pavyzdžiui, laimė slypės pareigose, piniguose. Reiškia, siekiate aukštų postų ir pinigų, nepastebėdami to, kas vyksta aplinkui.

Įsivaizduokite, kad jums pasiūlė darbą. Prieš nuspręsdami ar verta baigti „laisvo menininko“ karjerą vardan stabilaus atlyginimo, galimybės mokytis ir turėti kabinetą, paimate popieriaus lapą ir susirašote visus pliusus ir minusus. Pasveriate gautą rezultatą ir nusprendžiate – taip arba ne.

Kartais gyvenime dar paprasčiau. Jokių sprendimų apskritai nereikia daryti, kadangi, tarkime, močiutė pasakė, kad jokio sekso iki vestuvių būti negali.

Sprendimus šiame scenarijuje visada kažkas lemia. Kai galvojate, ką čia tokio nusprendus, visada kas nors stovi už nugaros. Galbūt mama, protingos knygos autorius, kokia nors koncepcija ar dar kažkas panašaus. Ir tas kažkas visada pasakys „tu šaunuolis“ arba „ten geriau nelįsk“.

Jūsų kelias šiame scenarijuje iš anksto nulemtas. Jis suplanuotas, kiekvienoje kelio atkarpoje žinote, ar teisingai darote tai, ką darote. Ir žinote tai dėl to, kad suprantate, kaip priimti sprendimus. Modelis aiškus.

Antrasis scenarijus

Pasirinkimo kelias. Pats pavojingiausias, labiausiai bauginantis ir visiškai netradicinis. Jame nėra stabilumo, jame mes nežinome, koks bus gyvenimas po 10 metų. Jūs neišsikeliate tikslų, jūs juos renkatės. Ir tas pasirinkimas visiškai nesąmoningas. Nėra jokių argumentų pasirinkimui pagrįsti, išskyrus „nuojauta kužda“.

Čia būtent tas atvejis, kai jums pasiūlė darbą, o jūs netgi susimąstyti nespėjote, bet jau sutikote arba nesutikote. Tai ateina kažkur iš vidaus. Tai tinka asmeniškai jums. Ir viskas.

Kai priimate sprendimą, kriterijus tik vienas – teisinga arba neteisinga.

Tuo tarpu pasirinkimo kriterijus – „estetinis“. Turi būti gražu. Ir šitas grožis universalus, jis apima visas gyvenimo sferas.

Jeigu tai, kuo užsiimate, užpildyta gyvenimu, energija ir kaifu – tai gražu. Ir, žinoma, šis kelias negali būti lengvas ir be problemų. Šiame kelyje irgi esama kliūčių, sunkaus darbo, esama tikslų ir abejonių. Tačiau eidami tokiu keliu, mes liekame ištikimi sau. Savo žingsnių jūs neargumentuojate, o paprasčiausiai juos žengiate.

Jūs išduodate save, ar neišduodate?

Jūs visada turite teisingo kelio alternatyvą. Sąlygiškai tai pirmasis scenarijus.

Ir visada turite galimybę nugyventi gyvenimą teisingai arba neteisingai. Sąlygiškai tai antrasis scenarijus. Jame jūs galite nueiti per gyvenimą tik savu keliu.

Jeigu išmoksite įsiklausyti į save, turite šansą nugyventi savo gyvenimą. Jeigu mokotės atsakyti į klausimą „ar aš save išduodu?“ – turite šansą suprasti, ko reikia būtent jums.

Jūs galite laikytis pirmojo scenarijaus ir išvis negalvoti apie tai, norite jo, ar nenorite. Bet jeigu pradėjote uždavinėti sau klausimus, jeigu susidūrėte su krize, jeigu nesuprantate, ko šiuo metu norite – atsidūrėte pasirinkimo situacijoje, kryžkelėje.

Jei vis dar nemokate atsiduoti gyvenimo tėkmei, tačiau griežtos koncepcijos jau pradeda slėgti ir smaugti, išmėginkite trumpų distancijų meną.

Pavyzdžiui, šis vakaras – kaip norėtumėte jį praleisti? Jeigu susitarėte susitikti su draugais, tačiau paskutiniu momentu supratote, kad nėra nuotaikos, ką šiuo atveju darysite – eisite, ar ne? Išduosite draugus ar save?

Atsakymą žinote tik jūs pats.

Šaltinis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *