Geras būdas atsikratyti psichologinio vampyro

Yra puikus būdas nutraukti visą tą skundų srautą, kurį užpila jums ant galvos kitas žmogus, klaidingai palaikęs jus nemokamu psichoterapeutu. Reikia pačiam pradėti skųstis – metodiškai, emocingai. O paskui paprašyti, kad paskolintų pinigų. Kad įtvirtintume pasiektą efektą, galime imti rašinėti ir skambinėti tam žmogui, pageidautina – naktimis.

Jis, žinoma, iš pradžių mėgins jus pertraukti, įrodinėti, kad jo problemos nepalyginamai didesnės. Stengsis nukreipti pokalbio temą į save. Būtina apsišarvuoti kantrybe ir atkaklumu. Ir skųstis jam toliau. Ypatingai akcentuojant pinigus, kurių jums trūks plyš būtina iš kažkur gauti.

Gali prireikti šiek tiek laiko ir pastangų, tačiau jūsų laiko ir energijos rijikas galiausiai atsikabins. Praras bet kokį susidomėjimą jumis. Jūs pakeitėte scenarijų, dabar jūs jau nebetinkate užkankinto klausytojo vaidmeniui. Su jumis bendrauti nebeįdomu.

Tai kontratakos metodas.

Vienos moters vyrui pastoviai skambinėjo kolegė. Atseit, darbo reikalais. Ir apskritai – kas blogo draugystėje? Draugystė – šventas reikalas.

Ką gi, žmona irgi taip nusprendė: draugystė – gėris. Ir pati pradėjo skambinėti tai be galo draugiškai kolegei. Tiesiog šiaip, iš draugiškumo. Klausinėjo apie gyvenimą, dalinosi įspūdžiais apie filmus, pasakojo apie savo giminę iki dešimtos kartos. Siuntinėjo telefonu mielus paveiksliukus. Ir šiaip klausinėjo: kaip reikalai, kaip nuotaika? Į svečius kvietė, kad dar labiau susidraugautų.

Nežinia kodėl vyro kolegei tai nepatiko. Ir vyrui skambinti ji nustojo. O žmona ir toliau jai skambino, pasakojo apie įvairius įdomius dalykus. Kiekvienas rytas prasidėdavo nuo mielos žinutės be galo draugiškai kolegei.

Arba, štai, kaimynė sustabdė prie namų jauną mamą su vaiku ir užbėrė nemaloniais, netaktiškais klausimais. Labai ilgai stovėjo, malė liežuviu ir stebėjo nepatogiai pasijutusią moterį. O paskui jaunoji mama pradėjo lankytis kaimynės bute – tai druskos pasiskolinti, tai miltų, tai adatos paprašyti. Ar šluotos. Nors kokia šluota, visi dulkių siurblius turi. Ir detaliai klausinėjo kaimynės apie sveikatą. Labai susidomėjusi klausinėjo. Geriau jaučiasi kaimynė, ar blogiau? Ar yra pokyčių savijautoje? Jeigu yra – kokių?

Ir žinote, kaimynei tai nepatiko. Nors pasiskolintus daiktus jai grąžindavo laiku. Vieną gražią dieną kaimynė paprasčiausiai neatidarė durų, o lauke, prie namų, ėmė visokeriopai vengti jaunosios mamos. Teko bėgte vytis ją, stumiant vežimėlį, kad galima būtų paklausinėti apie gyvenimą. Ir apie saviškį gyvenimą papasakoti. Detaliai papasakoti – kaip pas gydytojus lankėsi, kaip paskui teko autobusu važiuoti namo su dviem persėdimais. Labai detaliai…

Lankosi jūsų namuose nemalonus žmogus be kvietimo – ir jūs nueikite į svečius. Pasiteiraukite, kada jam bus džiugu jus matyti ir nueikite. Ir ten iš širdies pasiskųskite, paaimanuokite dėl sunkaus gyvenimo, o paskui pažadėkite būtinai užsukti dar sykį.

Skambina jums trečią valandą nakties, o jūs perskambinkite penktą ryto. Atseit, širdyje kažko neramu, nutariau pasitikrinti, ar viskas su tavimi gerai. Ir paskambinkite sekantį rytą. Kokią ketvirtą valandą.

Uždavinėja jums toksiškus klausimus, o jūs atsakykite į juos nuodugniai, detaliai, su pavyzdžiais iš klasikinės literatūros ir istorijos. Ir patys uždavinėkite klausimus.

Kartais tiesiog nėra kito būdo, kitos išeities – tik kontratakuoti.

Ir kas įdomiausia – tie žmonės baisiai supyks. Nors pasistengs tai nuslėpti, o paskui visokeriopai jūsų vengs.

Štai kas svarbiausia. Juk tai reiškia, kad ne mielo bendravimo jiems reikėjo. Ne draugystės. Jiems reikėjo jūsų energijos, štai ir viskas. Ir kuo aktyviau su jais bendrausite, tuo greičiau šių žmonių atsikratysite.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *