Emocinė ataka

Emociškai atakuoti yra linkę tie žmonės, kurie lengvai praranda kontrolę, nesugeba valdyti savo emocijų. Konflikto ar tiesiog įtemptos situacijos atveju, jie nepaprastai įsiaudrina, pasiduoda pykčiui, tampa pavojingi aplinkiniams. Kaip susidoroti su tokia psichologine būsena?

Apie panikos atakas parašyta daug, ir visi apie jas žino. O kas yra emocinė ataka ir ką su ja daryti, rašoma retai, nors bet kuris tarnautojas ir pardavėjas yra su tuo susidūręs ir ilgai su siaubu tai prisimena. Literatūroje tai dažniausiai vadinama pykčio priepuoliu ar afektu, tačiau iš tikrųjų tai ne visada būna pyktis.

Kas yra emocinė ataka ir kaip ją įveikti?

Kaip tai atrodo iš šalies? Žmogus rėkia, griebiasi už širdies, kaltina, nesiklauso, grasina teismais, skundais, fiziniu smurtu, gali vartoti necenzūrinius išsireiškimus, įžeidinėti ir daryti chaotiškus judesius, gadinti savo ar kitų žmonių turtą, ignoruodamas mėginimus padėti, sveiką protą o kartais net policija.

Kas vyksta viduje? Žmogus jaučiasi įžeistas, nesaugus, pažemintas, jį užvaldo emocijos. Kartais jis net nesupranta, kad jo elgesys kenkia jam pačiam, tačiau nežino, kaip sustoti.

Jei priepuolis pakankamai nuosaikus, žmogus išlieka socialiai priimtino (nors ir nemalonaus) elgesio rėmuose: rėkia, verkia, rašo skundus. Sunkiausios formos priepuolio atveju – puldinėja žmones ir policiją, gadina svetimus daiktus, krenta ant grindų, spjaudosi, susidrasko sau veidą, šliaužioja ant kelių, gali netgi viešai apsinuoginti ar imti tuštintis.

Ką daryti, su tuo susidūrus?

Nebandykite jo raminti ar aiškinti, kad dabartiniai jo veiksmai yra nepriimtini. Paaiškinkite, kad esate jo pusėje, norite padėti ir būtinai padėsite, kai tik jis galės išsamiai papasakoti, kas nutiko.

Padeda paradoksalios frazės, nukreiptos į greitą sprendimo priėmimą. Pavyzdžiui: „Aš tikrai noriu tau padėti, ir matau, kad tu siaubingai jautiesi. Deja, negaliu tau padėti, kol tu rėki. Bet aš suteikiu tau teisę pačiam spręsti, kas tau dabar svarbiau: toliau rėkti ant manęs, ar leisti, kad padėčiau tau išspręsti problemą. Kas tau labiau patinka?”

Jei patys turite polinkį į tokias atakas, galite padaryti taip: mažais gurkšneliais išgerti stiklinę šalto vandens, nusiprausti šaltu vandeniu, įsivaizduoti save stovintį po lediniu kriokliu. Pabandykite padauginti du dviženklius skaičius arba atimkite iš 100 pirmiausia 9, tada 8, tada 7 ir pan.

Jei tokios būklės pasitaiko dažniau nei kartą per mėnesį, būtina kreiptis į specialistą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *