Bloga nuotaika turi ir privalumų

Mokslininkai atrado gerąją blogos nuotaikos pusę, tirdami jos poveikį žmogaus darbingumui.

Kanados ekspertai nusprendė išsiaiškinti, kaip neigiamai prasta nuotaika veikia žmogų. Tačiau paaiškėjo, kad tai ne visada taip blogai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Ekspertai nustatė, kad blogos nuotaikos apimti žmonės geriau susikoncentruoja darbe ir sumaniau susidėlioja svarbių reikalų hierarchiją. Ir priešingai, gera nuotaika trukdo susikaupti ir atlikti reikiamus darbus. Tačiau tai, kas išdėstyta pirmiau, taikoma tik ekstravertams. Viskas dėl to, kad jeigu sugenda nuotaika, jiems labai sunku sukoncentruoti dėmesį į darbą.

Mokslininkai iš Amerikos tuo tarpu atliko dar vieną tyrimą, kuriuo norėjo išsiaiškinti, kaip vienatvė veikia žmogaus pažintinius gebėjimus.

Tyrėjai išnagrinėjo 95 savanorių veiklą. Vienoje grupėje buvo surinkti intravertai, kitoje – ekstravertai. Jiems buvo duoti devyni testai, eksperimento metu mokslininkai įtakojo dalyvių nuotaiką.

Geriausius rezultatus parodė ekstravertai, kurie apimti prastos nuotaikos. Mokslininkai pažymi, kad blogos nuotaikos kol kas dar negalima laikyti labai teigiamu veiksniu, tyrimai šia kryptimi vis dar tęsiami.

.Naujienos iš interneto

Laimės nesurasime. Laimė – tai kasdieninis mūsų pasirinkimas

Daugelis žmonių įsitikinę, kad laimę galima gauti iš išorinių šaltinių, kad ją…

Septyni žmogaus gyvenimai

Kaip tvirtina visa eilė teorijų ir religinių sistemų, žmogus šiame pasaulyje atgimsta…

Unikali siela

Kiekvienas iš mūsų yra unikalus ir nepakartojamas. Kiekvienas iš mūsų turi savo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.