Ar žmonės gali išgyventi kitose planetose?

Mes visi įtemptai diskutuojame apie Marso teraformavimo galimybę, valdomo zondo nuskraidinimą į kometas ir gana rimtai mąstome, ar ne laikas palikti savo gimtąją Žemę.

Tuo tarpu vienintelė planeta, kurią pasiekė žmogus, vis dar yra Mėnulis.

Ar galėsime išgyventi ten, kurlink žiūrime su tokia arogantiška viltimi?

Merkurijus

Gyvenimo trukmė: 0,001 sekundės

Temperatūra planetoje svyruoja nuo -180 iki +430 °C: žmogus (su skafandru ar be jo) čia arba gyvas sudegs, arba mirtinai sušals. Tačiau grynai teoriškai, šioje planetoje visgi įmanoma pastatyti bazę – ties ašigaliais, amžinosios nakties regione. Be to, jei prikasinėsime tunelių Merkurijaus viduje, paviršius apsaugos žmogų nuo radiacijos. Teoriškai.

Venera

Gyvenimo trukmė: 0,94 sekundės

Tiesą sakant, net sunku pasakyti, kas pirmiausia sunaikins žmogų: Veneros atmosferoje yra 98% anglies dvideginio, slėgis yra 92 kartus didesnis nei žemės, ir, lyg to būtų negana, visą planetą gaubia sieros rūgšties debesys. Čia galėtų įsikurti klasikinis biblinis pragaras – tik amžinas sielos kančias pakeis momentinė mirtis.

Marsas

Gyvenimo trukmė: kelios dienos

Marsas – pirmasis kandidatas į didelio masto visos žmonijos persikraustymą. Tačiau neapsieisime be teraformavimo: atmosferoje čia yra 95% anglies dvideginio, o radiacija tokia stipri, kad per kelias dienas gali nužudyti žmogų.

Jupiteris

Gyvenimo trukmė: 0,03 sekundės

Mažai tikėtina, kad Jupiteryje įmanoma kokia nors gyvybė: prieš save turime dujų gogantą. Greičiausiai čia patekęs žmogus tiesiog užsprings amoniako garais.

Saturnas

Gyvenimo trukmė: 0,03 sekundės

Dar vienas dujų gigantas, nepaliekantis vilties čia nusileidusiam astronautui. Net neatsižvelgiant į atmosferos sudėtį ir kitas smulkmenas – Saturno vėjai pučia 1800 km/h greičiu: jūs tiesiog būsite suplėšyti į gabalus.

Mėnulis

Gyvenimo trukmė: iki kelių parų

Vienintelė planeta, kurioje pabuvojo žmogus. Mėnulis gana svetingas, palyginti su kitomis planetomis. Tačiau čia nėra nei atmosferos, nei magnetinio lauko, o tai reiškia, kad radiacija yra labai didelė. Nepaisant to, astronautas su skafandru ant jo paviršiaus gali išgyventi iki kelių dienų.

Uranas

Gyvenimo trukmė: 0,001 sekundės

Uranas yra apgaubtas apvalkalu, kurį sudaro karštas ir tankus skystis, vandens, amoniako ir metano mišinys. Tiesą sakant, žmogus net neturės laiko čia nusileisti, bet beveik akimirksniu ištirps be pėdsakų.

Neptūnas

Gyvenimo trukmė: 0,05 sekundės

Šiame gigante, kurio atmosferos sudėtis labai panaši į Uraną, pučia pats stipriausias vėjas Saulės sistemoje. Jie pasiekia 2300 metrų per sekundę greitį, o tai, žinoma, yra mirtina žmonėms.

.Naujienos iš interneto

Konfliktas – nuostabi santykių forma

Į žodį "konfliktas" dauguma mūsų reaguojame negatyviai - įžvelgiame jame agresiją, peštynes,…

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice…

Pasakyti „Man tai nepatinka” ir nesusibarti

Kaipgi sunku būna parodyti savo nepasitenkinimą! Ar tiesiog išdėstyti savo požiūrį, kai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *