87 proc. žmonių įsitikinę, kad jaučia, kai į juos kas nors žiūri. Mokslas to paaiškinti negali

Jeigu galite jausti į jus nukreiptą svetimą žvilgsnį, esate toks ne vienas. Keista, bet 87% žmonių mano, kad jaučia, kai kas nors slapta juos stebi. Bet ar tikrai turime šį gebėjimą?

Daktaras Gary Rosenthal ir trys kolegos iš Nicholls universiteto Luizianoje nusprendė tai išsiaiškinti ir atliko eksperimentą, kurio metu 140 žmonių pakaitomis sėdėjo kambaryje, kurio sienoje buvo specialus veidrodis ir vaizdo kamera. Tiriamiesiems buvo pasakyta, kad penkių minučių bėgyje juos gali stebėti. Paskui žmonės pranešdavo, ar pajuto kieno nors žvilgsnį, ir iš kur būtent į juos žvelgė – per veidrodį ar vaizdo kamerą. Tyrėjai išsiaiškino, kad eksperimento dalyviai nesuprato, kada buvo stebimi, išskyrus kelis atvejus.

Tai reiškia, kad mes negalime jausti, kai į mus žiūri. Tačiau kodėl tuomet tiek daug žmonių yra įsitikinę priešingai? Ko gero, kažkuo tikintis žmogus ieško tam patvirtinimo ir ignoruoja viską, kas tam prieštarauja. Rosenthalio komanda pabrėžia, kad prieš dalyvaudami eksperimente savo sugebėjimais tikėjo 87 proc. dalyvių. Ir net susipažinę su tyrimo rezultatais daugiau nei trys ketvirtadaliai tiriamųjų toliau tvirtino, kad jaučia į juos nukreiptą žvilgsnį.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.