10 didžiausių pasaulio pilių

Pilys ir tvirtovės – tai ne tik viduramžiai, ne tik riteriai ir princesės ir net ne tik senoji Europa. Pilys – labai svarbi pasaulio istorijos dalis. Kaip taisyklė, tai – labai karinga jos dalis. Taigi, surūšiuokime dešimtuką pagal užimamą teritoriją.

10. Edinburgo pilis (35 737 kvadratiniai metrai)

Įsitaisiusi ant užgesusio ugnikalnio, Edinburgo pilis įspūdingai išryškina Škotijos sostinės kontūrus. Per šimtmečius pilis buvo daug kartų sugriauta ir perstatyta, ir tik kelios išlikusios jos dalys datuojamos iki XVI a. Svarbi išimtis – Šv. Margaretos koplyčia, seniausias šalies pastatas, pastatytas XII a. pradžioje.

9. Alepo citadelė (39, 804 kv. m)

Viena seniausių pilių pasaulyje. Ji stovi ant 50 metrų aukščio kalvos Alepo miesto centre, Sirijoje. Nuorodos apie gynybinių įtvirtinimų buvimą ant šios kalvos siekia III a. pr. m. e.! Tačiau dėl nuolatinių užkariavimų dauguma išlikusių tvirtovės statinių datuojami XIII a.

8. Himedži pilis (41 468 kv. m)

Himedži laikoma gražiausia Japonijos pilimi – daugiausia dėl to, kad, priešingai nei daugelis kitų pilių, jai pavyko išgyventi niokojantį pilietinį karą, žemės drebėjimus ir bombardavimus. Pilis buvo pastatyta XIV a. ir bėgant amžiams vis didėjo. Šiandien išlikusio pilies komplekso amžius siekia 1609 m.

7 . Budos tvirtovė (44 674 kv. m)

Budos tvirtovė, arba Budos pilis, stūkso Budapešto Pilies kalno viršūnėje. Ji pastatyta XIII a.: po mongolų genčių užpuolimo Budapešto gyventojai ėmėsi kurti patikimą gynybą. Šiandien pilyje galima išvysti įvairiausių architektūros stilių mišinį – nuo gotikos iki baroko. Taip yra todėl, kad kai pilies sienos nukentėdavo nuo karinių įsiveržimų, jos būdavo atstatomos pagal konkrečios epochos stilių.

6. Spišský grad (49 485 kv. m)

Rytų Slovakijoje esantis Spišský grad yra viena didžiausių viduramžių pilių Vidurio Europoje. Jos akmeninės sienos datuojamos nuo XIII a. pirmosios pusės iki XV a. vidurio. Dėl savo vaizdingos vietos gamtoje pilis dažnai naudojama kaip filmavimo aikštelė, pavyzdžiui, filmuose „Drakono širdis” ir „Paskutinis legionas”.

5. Hohensalzburgo tvirtovė (54 523 kv. m)

Hohensalzburgo tvirtovė, esanti Austrijos Zalcburgo mieste, yra viena didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių pilių Europoje. Ji buvo pastatyta 1077 m., o 1495-1519 m. gerokai išplėsta, todėl išliko iki šių dienų.

4. Vindzoro pilis (54 835 kv. m)

Ji dažnai vadinama didžiausia gyvenama pilimi pasaulyje ir neabejotinai yra didžiausia Anglijos pilis. Tai viena iš oficialių Anglijos monarchų rezidencijų, kurie čia dažnai praleidžia savaitgalius ir naudoja ją tiek „darbiniais”, tiek asmeniniais tikslais.

3. Prahos pilis (66 761 kv. m)

Viena didžiausių pasaulio pilių buvo pastatyta dar IX a. ir nuo to laiko beveik tūkstantį metų ne kartą plėtėsi. Jos mūruose įvairiais laikotarpiais rezidavo Čekijos karaliai, Šventosios Romos imperijos imperatoriai ir Čekijos Respublikos prezidentai. Iš vidaus pilis primena nedidelį miestą, todėl jos apžiūrai geriau skirti kuo daugiau laiko.

2. Mehrangarh fortas (81 227 kv. m)

Nors oficialiai vadinamas fortu, Mehrangarhą galima drąsiai laikyti Indijos pilimi. Ji stūkso virš Džodpūro miesto, iškilusi ant 122 m aukščio kalvos viršūnės. Ji buvo pastatyta 1459 m., tačiau dauguma išlikusių statinių datuojami XVII a.

1. Marienburgo pilis (143 591 kv. m)

Marienburgo pilis Lenkijoje yra neginčijama rekordininkė. Šią įspūdingą tvirtovę XIII a. įkūrė Kryžiuočių ordinas, kuris iš čia valdė savo šiaurines Baltijos šalių teritorijas. Kadangi riterių kariuomenė nuolat augo, pilis buvo atitinkamai plečiama.

.Naujienos iš interneto

Konfliktas – nuostabi santykių forma

Į žodį "konfliktas" dauguma mūsų reaguojame negatyviai - įžvelgiame jame agresiją, peštynes,…

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice…

Pasakyti „Man tai nepatinka” ir nesusibarti

Kaipgi sunku būna parodyti savo nepasitenkinimą! Ar tiesiog išdėstyti savo požiūrį, kai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *