Norite sužinoti, kaip kašalotai bendrauja tarpusavyje? Na, žinoma, per savo kalbą! Šios didžiulės jūrų būtybės naudoja savo echolokacijos įgūdžius, kad surastų grobį ir orientuotųsi vandenyne.
Tačiau jų balsas reikalingas ne tik šiems tikslams – kašalotai gyvena sudėtingose socialinėse grupėse ir bendrauja tarpusavyje, naudodami garso signalus, tokius kaip spragčiojimai ir švilpesiai.
Dalhousie universiteto mokslininkai įrašė kašalotų kalbos pavyzdžius ir nustatė, kad skirtingos kašalotų grupės turėjo skirtingus dialektus. Kiekviena kašaloto replika pasibaigdavo spragtelėjimų serija, kurios ritmas ir tempas galėjo skirtis. Įdomu tai, kad vienos grupės kašalotai pasižymėjo panašia signalų sistema ir panašiu elgesiu, o kitos grupės kašalotai turėjo savo unikalius signalus ir unikalų elgesį.
Kaip kašalotai išmoksta šią kalbą? Pasirodo, jie moko vienas kitą, kai susiduria vienas su kitu kasdienėse gyvenimo situacijose. Tai primena kultūros transliaciją žmonių tarpe – kašalotai perduoda vienas kitam savo kalbą ir elgesį, kad palengvintų bendravimą ir koordinuotų savo veiksmus.
Ir ne tik tai! Kašalotai kiekvieną bendravimo seansą pradeda individualia, pasikartojančia garso figūra, tarsi prisistatydami kitiems kašalotams. Tai išties labai protingi ir socialūs padarai!