Nuovargis

Psichinis nuovargis. Iš kur jis atsiranda ir kaip jį įveikti

Kiekvienas žmogus turi savo energijos išteklius, kurie priklauso nuo pradinių duomenų – fizinės būklės, nervų sistemos tipo, ir nuo išorinių veiksnių: ekologijos, komfortiškų gyvenimo sąlygų, klimato zonos ir didele dalimi – nuo mus supančių žmonių.

Greičiausiai ne kartą esate galvoję apie savo aplinką. Su kažkuo jaučiate sunkumą, nuovargį nuo bendravimo, norą užsiverti nuo konkretaus žmogaus, o su kažkuo jaučiate komfortą, ramybę, džiaugsmą; tokie žmonės įkvepia, suteikia palaikymą, nuteikia pozityviai, o tai iššaukia dvasinį pakilimą, duoda energijos siekti tikslų.

Nuovargis nuo bendravimo – tai ne fizinis parametras, kaip kad nuo sunkaus darbo, tai gerokai sudėtingesnė būsena, kurią žymiai sunkiau įveikti. Tai gali būti susiję su jūsų asmenybės tipu, su tuo, ar esate intravertas, ar ekstravertas.

Intravertams vienatvės akimirkos – tai būdas harmonizuoti save, atsipalaiduoti ir pasikrauti energijos. Jeigu tokiems žmonėms tenka ilgai bendrauti su dideliu būriu žmonių arba su labai aktyviu, kalbiu, impulsyviu ir kritišku žmogumi, tai sukelia intravertui labai stiprią psichinę ir emocinę perkrovą.

Ekstravertai – priešingai, yra labai energingi ir mėgsta bendrauti, tai – jų būdas įkrauti savo „gyvenimo bateriją”.

Jums patiems svarbu nustatyti, kas esate ir kas jums svarbu bendraujant su kitais, susirasti žmonių, kurie jus įkvepia, kuriuos nuoširdžiai mylite, su kuriais keičiate save į gerąją pusę.

Paprastai tokie žmonės rūpinasi jumis, jie šiltai ir draugiškai bendrauja su jumis ir dažnai padeda jums savo gyvenimo patirtimi, palaiko jus ir padeda suprasti sunkius klausimus, niekada nedemonstruoja netakto ar arogancijos.

Tokie empatijos gebėjimai būdingi žmonėms, kurių dešinysis smegenų pusrutulis yra gerai išsivystęs. Būtent ši smegenų sritis atsakinga už kūrybiškumą, išradingumą, refleksiją ir išvystytą emocinį intelektą.

Gaunasi, kad tas, kuris suteikia mums pozityvų krūvį – įkvepia ir palaiko, nedaro mums spaudimo, o priima mus tokius, kokie esame, ir gerbia mūsų požiūrį į pasaulį, mūsų pažiūras ir pasirinkimą – nesistengia mūsų pakeisti ir perkurti pagal save. Ir tai yra didelė vertybė, kurią norisi išsaugoti.

Tuo pat metu tiek ekstravertai, tiek intravertai pavargsta nuo vadinamųjų toksiškų žmonių, kurie:

  • nuolat kritikuoja, verkšlena ar skundžiasi, kurie į viską per juodus akinius,
  • įsitikinę, kad pasaulis visada nusiteikęs prieš juos (būtent jiems perpildytame autobuse visi lipa ant kojų, būtent juos, pamiršusius skėtį, užklumpa liūtis),
  • retai dėkoja ir savanaudiškus sumetimus iškelia aukščiau visko,
  • dažnai vartoja įvardį „aš”.

Mes gyvename pasaulyje, kuriame yra daug skirtingų žmonių, todėl tenka susidurti ir su toksiškomis asmenybėmis. Galima nuo jų bėgti ir slapstytis, o galimas ir kitas variantas – sukurti planą, kaip su tokiais bendrauti.

Ką galite padaryti:

  • išlaikykite atstumą, kalbėkite korektiškai, tačiau tvirtai,
  • aiškiai pasakykite, kad jums neįdomi jų kritika ar verkšlenimai, šios temos jūsų neliečia,
  • duokite suprasti, kad jūs taip pat turite savo nuomonę ir ji skiriasi nuo oponento nuomonės,
  • stenkitės nesileisti į ilgus dialogus, o kalbėkite trumpai ir iš esmės,

nepriimkite asmeniškai jų negatyvių apraiškų, praleiskite tokius pasisakymus pro ausis (yra toks geras posakis – „kaip nuo žąsies vanduo”, vaizdžiai perteikiantis mintį, kad kritikos srautas ritasi nuo jūsų „paviršiaus” tarsi vandens lašai, nepadarydamas jums jokios žalos),

Atsargiai elkitės su savimi ir kitais.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *