Požymiai, kad trūksta vidinių resursų

Jeigu jums atrodo, kad turite pakankamai laiko, tačiau darbuotis nėra jėgų, panašu, kad išseko jūsų resursai. Kaip išsiaiškinti, kad jūsų vidinė baterija baigia išsikrauti?

Visada siekiate tobulumo

Taikyti sau aukštus standartus – normalu. Tačiau perfekcionizmas verčia pernelyg aukštai iškelti kartelę. Dėl to imame jausti, kad darome nepakankamai. Tuo pat metu eikvojame tuos resursus, kuriuos galėtume panaudoti efektyvesniam darbui.

Jeigu jums pastoviai atrodo, kad blogai tvarkotės kaip vadovas, darbuotojas, tėvas/mama ar sutuoktinis, gali būti, kad jūsų resursus išsekino perfekcionizmas.

Apgalvokite situaciją, galbūt sekantį kartą vertėtų sumažinti reiklumą sau? Tada galėsite pajausti, jog atsirado daugiau jėgų.

Sutinkate imtis kiekvieno naujo projekto

Sugebėjimas pasakyti „Ne” padeda išsaugoti energiją. Kiekvieną kartą, kai sutinkate daryti tai, ko nenorite ar ko neprivalote, jūs atsisakote savo pačių prioritetų.

Naujos aplinkybės reikalauja ženklių vidinių resursų. Iš pradžių įvertinkite, kiek jėgų ir laiko prireiks uždavinio sprendimui, o jau paskui sutikite arba atsisakykite. Atminkite: jūs turite pilną teisę pasakyti „Ne”.

Pernelyg daug laiko praleidžiate internete

Skaitmeninių komunikacijų epochoje, kai iš mūsų laukia žaibiško atsakymo, atsijungti darosi vis sudėtingiau. Jeigu įpratote akimirksniu reaguoti į visus pranešimus, atsikratyti šio įpročio bus nelengva.

Nusibrėžkite ribas. Atjunkite nereikalingus pranešimus darbo metu ir neatsakykite į pranešimus, žinutes vakare, kad neeikvotumėte resursų.

Nevertinate savo laiko

Planuodami sau uždavinius, neretai pervertiname savo galimybes. Nepamirškite iš anksto numatyti pertraukėlių ir kitų darbą sulėtinti galinčių faktorių.

Viena mano klientė pastoviai perkraudavo savo darbotvarkę, neatsižvelgdama į bendravimą su kolegomis, pasiruošimą naujiems klausimams ir kūrybinei darbo pusei. Rezultatas: ji niekada nespėdavo visko atlikti laiku. Teko mokytis sudaryti realesnį grafiką ir efektyvumas iš karto šovė aukštyn. Be to, ji daugiau nešvaistė laiko pergyvenimams, jog nieko nespėja.

Nesusidėliojate prioritetų

Jeigu darbo dienos pradžioje gana miglotai įsivaizduojate, ką reikia nuveikti, teks eikvoti resursus prioritetų dėliojimui. Užsiimkite tuo dienos pabaigoje, susiplanuokite uždavinius ir sudėliokite prioritetus rytojui. Ryte galėsite drąsiai kibti į darbą, neeikvodami resursų darbų sąrašo sudarymui.

Prarandate koncentraciją

Neverta eikvoti energijos samprotavimams apie tai, ko nepadarėte vakar ar kuo reikės užsiimti rytoj. Susikoncentruokite į konkretų dabar aktualų uždavinį.

Dar vienas efektyvus būdas darbingumui pakelti – nustoti jaudintis. Jeigu negalite kontroliuoti situacijos, emocijos jus tik išsekins.

Sugebėjimas valdyti vidinius resursus ypač svarbus streso situacijoje, ar kai užgriūva lavina darbų. Šis sugebėjimas padeda įgauti jėgų, efektyviai darbuotis ir daugiau suspėti.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *