Minties galia turi labai galingą poveikį, su tuo nepasiginčysi. Pozityvus mąstymas realiai padeda žmogui pagerinti nuotaiką ir, atitinkamai, požiūrį į pasaulį.
Nenuostabu, kad jau seniai egzistuoja daugybė praktikų, siūlančių mąstyti pozityviai ir tokiu būdu pakeisti gyvenimą. Variantų, kokiu būdu pasiekti tokių pokyčių, irgi pakankamai daug: įvairiausios mantros, norų vizualizavimo lenta, užkalbėjimai, maldos, amuletai, ritualai ir t.t.
Yra daugybė žmonių, kurie visu tuo užsiima kiekvieną dieną ir gali patvirtinti, kad pasikeitus mąstymo būdui, pasikeitė ir pats gyvenimas. Tačiau dėl visiško aiškumo verta pastebėti, kad toks efektas pasiekiamas tik darbo pradžioje, o paskui palaipsniui atslūgsta.
Kodėl taip vyksta?
Psichologams čia nieko naujo. Pozityvus mąstymas – tai mąstymas, iš kurio prievarta išstumiamas negatyvus aspektas. Kaip taisyklė, pozityvus mąstymas pats tampa neurotiško gynybinio mechanizmo požymiu ir simptomu, nežiūrint į tokį pozityvų pavadinimą.
Kaip pasekmė – visa tai, kas buvo išstumta, anksčiau ar vėliau sprogs.
Sprogimas gali turėti įvairių pavidalų – nusivylimas, psichosomatika, ryšio su realiu pasauliu praradimas, prarastas ryšys su realiu savimi.
Ir visgi žmonėms norisi tikėti, kad pozityvus mąstymas pakeis blogą gyvenimą ir viskas bus gerai. Gaila, bet jokių ilgalaikių rezultatų tokia pozicija neduoda.
Anksčiau ar vėliau ateina suvokimas, kad viso to, kas vyksta mūsų gyvenime, pagrindą sudaro kontroliuojamas mąstymas, mąstymo kontrolė. Iš pradžių gimsta mintis, paskui seka veiksmas ir galiausiai gaunamas rezultatas (gyvenimas, kurį sau sugalvojome). Suformulavome mintį, pavyzdžiui, kad aš norėčiau gyventi laimingai – būtent taip ir gavosi.
Tačiau taip, deja, nėra.
Akivaizdu, kad esama dar kažko, kas formuoja mūsų gyvenimą dar iki pradedant kontroliuoti mąstymą.
Kažkas tokio, ko mes nematome. Ir būtent todėl taip dažnai klystame, klupinėjame, kankinamės, nesuprasdami, kokia nelaimių priežastis.
Ir mąstymas faktiškai tampa kur kas gilesnių ir nuo mūsų paslėptų psichinių procesų rezultatu.
Ir ne vien psichinių.
Šiame straipsnyje aptarsime tik pasąmoningus mūsų mąstymą įtakojančius motyvus.
Nesuprantant savo pasąmoningų motyvų ir troškimų, jokie mąstymo pokyčiai neturi reikšmės. Galima 1000 kartų pakartoti, kad esate žvalus, gyvenimu besidžiaugiantis žmogus, tačiau tai viso labo afirmacija, kuri jeigu ir suveiks, tai labai neilgam, iš esmės daugiau tik svajonėse ir planuose. Gyvenimo kokybei ji apskritai nedaro įtakos.
Vienintelis būdas pakeisti gyvenimą – suprasti pasąmoningus troškimus ir motyvus. Tai, ką žmonės paprastai vadina „Suprasti save”. O supratus, susiformuos blaivus mąstymas – tos pačios teisingos mintys, kurios veda į veiksmus, kurie galiausiai transformuojasi į tą gyvenimą, kurį mums norisi gyventi.
Nė vienas iš mūsų nepajėgus apgauti prigimties. Ją galima tik suprasti ir transformuoti.
Kelias į laimę – nelengvas ir sudėtingas. Jis veda per savęs pažinimą.
Ir nors šis kelias nelengvas ir sudėtingas, jei visgi nutarėte juo žengti – jau niekada negalėsite atsisakyti, nes rezultatai bus akivaizdūs.