Daugelis iš mūsų mano, kad visi tie prietarai yra praeities atgyvena. Tačiau mus vis tiek vis dar gąsdina juodos katės ir sudaužyti veidrodžiai. Panagrinėkite garsiausius plačiau paplitusius prietarus ir ženklus bei jų reikšmes. Tikriausiai po to jau galėsite atsakyti į klausimą: ar verta visu tuo tikėti?
Kodėl negalima dovanoti laikrodžio?
Dovanoti laikrodį – blogas ženklas. Šis neįprastas prietaras mus pasiekė iš senovės Kinijos. Šios šalies gyventojai iki šiol tiki, kad padovanotas laikrodis – tai kvietimas į laidotuves, ir kad dabar tasai laikrodis skaičiuos minutes iki mirties to žmogaus, kuris mums šią dovaną įteikė.
Kodėl negalima vakare išnešti šiukšlių iš namų?
Liaudiškas prietaras byloja, kad tie, kurie išneš šiukšles iš namų po saulėlydžio, taps apkalbų ir gandų aukomis. Prietaro reikšmė ir kilmė nežinoma. Egzistuoja nuomonė, kad tamsoje šiukšles išnešantys žmonės kažką slepia. Smalsūs kaimynai viską matė ir imdavo spėlioti apie šiukšliadėžės turinį: juk ne šiaip sau žmogus šiukšles išneša tamsoje!
Ką lemia sudaužyti indai?
Daug žmonių tiki, kad sudužę indai – blogas ženklas. Tačiau tai netiesa. Senovės kinai tikėjo, kad jei sudužo, pavyzdžiui, puodelis, vadinasi, jis sukaupė daug neigiamos energijos ir nebeatlaikė susikaupusio negatyvių emocijų krūvio. Sudužusius indus reikia nedelsiant surinkti ir pašalinti iš namų.
Kodėl niežti kairįjį delną?
Žmonės kalba, kad jeigu niežti kairįjį delną, tai reiškia, kad nusimato gauti pinigų. Jei niežti dešinįjį delną, priešingai, teks atiduoti pinigus. Manoma, kad kairysis delnas yra imantis, o dešinysis – duodantis. Dėl to, jei norite pritraukti pinigų, dažniau kasykitės kairįjį delną, tada pelnas pats jus susiras.
Išbarstėte druską – laukia barniai?
Liaudies patarlė byloja: išbarstei druską – lauk kivirčo. Šis senas prietaras atsirado tais laikais, kai druska buvo laikoma delikatesu. Ant stalo ji atsirasdavo tik per šventes, kadangi ji buvo nepaprastai brangi. Jei kas nors išbarstydavo tokį turtą, už tai jis būdavo griežtai baramas ir netgi mušamas.
Sudaužėte veidrodį – laukia sielvartas?
Šio ženklo kilmė ir reikšmė mus pasiekė iš senovinio fengšui mokymo. Veidrodis, pasak kinų išminties, yra namų atmosferos indikatorius. Jeigu jis sudaužytas, vadinasi, namuose susikaupė daug neigiamos energijos. Tikima, kad sudaužius veidrodį, septynerius metus lydės nesėkmės. Tokių pasekmių galima išvengti, jei nežiūrėsite į skeveldras, greitai jas surinksite ir pašalinsite iš namų.
Apsivilkote išvirkščius drabužius – laukia bėda?
Tikima, kad drabužių dėvėjimas išvertus juos išvirkščiai, pritrauks bėdų. Senovėje drabužius išvirkščia puse dėvėjo kvaileliai ir įvairiausi nepilnaverčiai. Todėl šio priesako reikšmė visiškai pagrįsta: išversti drabužiai – nesėkmės, ligonių ir vargšų ženklas.
Kodėl negalima valgyti nuo peilio?
Pagal šį liaudies prietarą valgyti nuo peilio – reiškia pasikrauti negatyvios energijos. Peiliai nuo senų laikų buvo skirti medžioklei ir karybai, todėl jei nuspręsite valgyti nuo peilio, tapsite agresyvūs, pikti ir irzlūs.
Kodėl negalima fotografuoti miegančių žmonių?
Šio prietaro reikšmė vis dar nėra iki galo atskleista. Daugelis teigia, kad negalima fotografuoti miegančių žmonių vien todėl, kad sapne žmogaus siela palieka jo kūną, o nuotraukoje jis šiuo atveju pasirodys be sielos, ir tai gali jam pakenkti.
Visų šių neįprastų prietarų kilmė siejama su senoviniais tikėjimais, kurie šiais laikais praktiškai neturi jokio pagrindo. Tačiau tai nėra priežastis jais netikėti. Tikėkite tik gerais prietarais, tada jie atneš jums sėkmę ir laimę.
Nors dabar visi naudojamės šiuolaikinių technologijų ir pažangių išradimų vaisiais, prietarai, įsišakniję nuo seniausių laikų, iš mūsų gyvenimo niekur nedingo. Vis dar tebemetame druską per kairįjį petį, apeiname juodas kates ir rytais žvelgiame į sapnų knygą, kad paaiškintume naktinį regėjimą. Visa tai vyksta tik su tuo skirtumu, kad dabar aiškinimų ieškome internete, o ne močiutės knygoje.