Piktybinio žmogaus požymiai

Priimta manyti, kad visi žmonės yra geri iš prigimties, tik turi įvairių nežymių charakterio trūkumų. Tačiau esama žmonių, kurie visiškai sugriauna tokią teoriją. Kada nors sutikote žmogų, kuris būtų absoliučiai nedėmesingas aplinkiniams? Kuris skriaustų, įžeidinėtų kitus ir pasinaudotų jais savais interesais? Visa tai pakankamai akivaizdūs įrodymai, kad jis blogas, tačiau esama ir subtilesnių požymių, kai sunku susigaudyti su kuo turime reikalą. Pateikiame kelis kontrolinius požymius, liudijančius, kad žmogus piktas.

Jie įpratę meluoti. Melas, žinoma, gali būti panaudotas ir kilniai tikslais, kad kažką apgintume ar užkirstume kelią konfliktui. Tačiau tai negalioja piktiems žmonėms. Dažniausiai jie meluos visiškai tuščioje vietoje vien dėl to, kad suregztų kokią nors istoriją. Pridės neegzistuojančių detalių, panaudos šiai istorijai kitus žmones, neatsiklausę jų leidimo. Pagauti meluojant, jie prisigalvoja begalę pasiteisinimų. Arba paprasčiausiai jus ignoruoja.

Sąmoningai provokuoja. Puikiai meluoti ir jaustis labai patenkintu savimi – vienas dalykas, o manipuliuoti svetimais jausmais – visai kitas piktybiškumo lygis. Šitos provokacijos ir melagystės dažniausiai yra tokios subtilios, kad galime jų paprasčiausiai nepastebėti. Pavyzdžiui, praleidote darbo dieną dėl problemų šeimoje. Ir kai paklausite pikto žmogaus, kaip bosas reagavo į pravaikštą, šis žmogus viską pavaizduos pačiomis niūriausiomis spalvomis. Vien tik tam, kad jūs susinervintumėte ir pasijaustumėte kaltas.

Jie nesimpatiški. Banalu kartotis, kad pikti žmonės yra beširdžiai. Tokiais juos padaro labai stiprus savisaugos instinktas, verčiantis egoistiškai elgtis. Kitų žmonių sąskaita, savaime aišku. Kartais tai pasireiškia kasdieniniame gyvenime. Įspėti apie tai jus turėtų žiaurus pikto žmogaus elgesys su tais, kuriems reikia pagalbos. Jeigu žmogus atvirai juokiasi iš neturtėlių, kitos rasės atstovų ar luošių – turite reikalą su mūsų aprašomu pikčiurna.

Jie manipuliuoja. Vienintelis kartas, kai šie žmonės ims jumis rūpintis bus tada, kai tapsite jiems reikalingi. Jie yra neįtikėtini manipuliatoriai, tačiau jūs šito nepastebėsite ir nesuprasite, kol jie nepasieks savo tikslo.

Jie laikosi jūsų įsikibę, kai jiems tai patogu. Jūsų draugų gyvenimo ritmas labai įtemptas, ir tai normalu. Visi turi draugų, su kuriais ilgai nesimatome, tačiau susitikę atnaujiname santykius. Svarbiausias skirtumas, kad tikri draugai išties ateina ir išeina, tačiau jeigu jums jų prireikia – jie pasiliks. Jie supranta, kokia svarbi jūsų sėkmė ir koks sunkus sielvartas. O štai piktybiškam žmogui jūsų jausmai absoliučiai nerūpi. Jis ateina ir išeina tada, kai jam patogu.

Jie negerbia jūsų laiko. Turite reikalų, kuriuos būtina užbaigti? Šeimyniniai pietūs? Galite viską pamiršti, šie žmonės pareikalaus 100% jūsų laiko. Ir kai nesuteikiate reikalaujamo dėmesio, žmogus puls kaltinti jus, įpareigos švaistyti jūsų neįkainuojamas valandas tiems dalykams, kurie svarbūs jam.

Jie slapukai. Introvertai irgi pakankamai uždari, tačiau tai nereiškia, kad jūs apie juos nieko nežinote. Kai tik tampate su introvertu artimais, jie ima jumis pasitikėti ir netrukus įsitikinsite, jog su šiuo žmogumi galima dalintis bet kokia konfidencialia informacija, jei tik patys to norite. Piktybiški žmonės nesidalins asmeniška informacija. Intymumas – paskutinis dalykas, kuris juos domina santykiuose su žmonėmis. Jie gali jums meluoti. Niekada nebus atviri ir sąžiningi.

Jie kontroliuos viską, ką darote. Kai kurie žmonės tiesiog iš prigimties – bosai. Dažniausiai jie yra perfekcionistai, linkę viską daryti savarankiškai. Kad gautų idealų rezultatą. Skirtumas tarp perfekcionistų ir piktybiškų žmonių – absoliutus nesugebėjimas siekti kompromiso. Šie žmonės trokšta absoliučios kontrolės visose situacijose, siekia, kad viską galima būtų panaudoti savais interesais.

Jie neigia faktus. Ne paslaptis, kad pikti žmonės linkę meluoti ir regzti intrigas. Jie įsitikinę savo pranašumu visų kitų atžvilgiu. Bet jeigu jums netikėtai pavyks pagauti šį žmogų meluojant, jis padarys viską, kas tik įmanoma, kad išsisuktų. Melagingi faktai ir šmeižtas – šventas reikalas.

Jie klaidina. Klaidinimas – tai jų kūryba. Kalbant formaliai, žmogus juk nemeluoja tuo atveju, jei tiesiog nepasako visos tiesos, teisingai?

Jie manipuliuoja tiesa. Šis žmogus puikiausiai išsipainios iš bet kokios situacijos, iškraipydamas tiesą savo naudai. Ir jūs niekada nesučiupsite jų už rankos, atliekant tokias machinacijas. Dažniausiai šie žmonės apsimeta aukomis, kad išvengtų kaltinimų ir dar sugeba dėl visko apkaltinti jus.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *