Mūsų gyvenime labai daug nereikalingų dalykų: daiktų, sumaišties, nereikalingų pastangų, veiksmų. Kaip supaprastinti gyvenimą ir padaryti jį labiau harmoningu? Tam būtina suprasti pačią paprastumo esmę. Tikrasis paprastumas – tai išsikeltas tikslas ir galimybė susidėlioti prioritetus, kad jie tą tikslą atitiktų. „Paprastumas” skamba labai patraukliai. Esame įsitikinę, kad galima atsikratyti didžiosios dalies problemų, jei supaprastinsime gyvenimą. Tačiau yra vienas „Bet” – žmonės neteisingai supranta supaprastinimo procesą.
Supaprastinimas dažnai asocijuojasi su bet kokių pastangų minimizavimu. Tačiau tai klaidinga nuostata.
Ryškus supaprastinimo pavyzdys – vienuoliai. Jie mažiau laiko ir jėgų skiria buitiniams, pasaulietiškiems reikalams ir dėl to atsiranda daugiau laiko apmąstymams, mokymuisi, maldai.
Neįmanoma atlikti mažiau veiksmų ar poelgių apskritai. Jeigu mes mažiau darome vieno, tai reiškia, kad darysime daugiau kito. Pavyzdžiui, jei sumažinsime laiką, eikvojamą profesionalioms, socialinėms ar visuomeninėms funkcijoms, mes paprasčiausiai daugiau laiko eikvosime internetui ar televizoriui.
Esmė ta, kad supaprastinimu žmonės laiko sumažinimą tų veiklos rūšių, kurios reikalauja tam tikrų pastangų ir padidinimą tų, kurios nereikalauja intelekto ir valios. Iš esmės tai yra ne kas kita, kaip padoresnis banalaus tingėjimo apibūdinimas. Ir realybėje tai visiškai prieštarauja paprastumo esmei.
Tikrasis paprastumas – tai išsikeltas tikslas ir galimybė susidėlioti prioritetus, kad jie tą tikslą atitiktų. Visam tam reikalinga tvarka. Galvoje, veiksmuose, jūsų aplinkoje. Tikrasis paprastumas reikalauja atlikti mažiau tų reikalų, kurie trukdo siekti tikslo ir daugiau užsiimti tuo, kas padeda jo siekti. Kitaip sakant, visos mūsų gyvenimo sferos idealiu variantu turi būti maksimaliai harmoningos su tikslais, kurių siekiate.
Dėl to labai naudinga be gailesčio atsikratyti įsipareigojimų, kuriuos tempiate lyg sunkią naštą ir kurie nepadeda realizuoti jūsų siekių. Sekančiu žingsniu taps šių įsipareigojimų pakeitimas veiksmais, nukreiptais į siekiamą tikslą.
Galima žymiai supaprastinti savo gyvenimą, jei sukoncentruosime dėmesį ne į reikalų kiekybę ar didžiules pastangas, o į paprasčiausią tikslingumą.