Nesveikas prisirišimas

Formuojantis žmogaus asmenybei ir jai vystantis, svarbų vaidmenį vaidina toks jausmas kaip prisirišimas. Jis gali įgauti tiek teigiamą, tiek neigiamą pobūdį, nukrypti tiek į neigiamą, tiek į teigiamą vagą. Tai savotiška psichologinės žmogaus sveikatos bazė, pamatai. Ji nulemia žmogaus jo elgesį ir reakciją į gyvenimo situacijas.

Gimus vaikui, šis jausmas yra grynai instinktyvus. Vaikas ugdosi prisirišimą prie bet kurio šalia esančio objekto (mamos, žaislo, buteliuko). Vaikas, turintis prieraišumo sutrikimą, gali demonstruoti autizmo požymius, kaip gynybinę reakciją jis pasirenka savotišką „sustingimą“ realiame pasaulyje. Panašų sutrikimą turinčiam suaugusiam žmogui būdingas tam tikras patologinis elgesys, besiribojantis su psichikos sutrikimu.

Kokius bruožus turi žmogus, turintis šį sutrikimą:

Impulsyvumas. Emocijų pliūpsnio metu žmogus negali kontroliuoti savo veiksmų. Jeigu šios emocijos yra negatyvios, viskas gali baigtis kito žmogaus teisių pažeidimu.

Toks žmogus negali patikėti tikra ir tyra meile iš išorės. Jis visame kame ieško paslėptų kėslų ir abejoja aplinkinių jausmais.

Nesveiką prisirišimą jaučiantį žmogų galima atpažinti iš visada neigiamo požiūrio į pasaulį. Visi įvykiai jo įsivaizdavimu baigiasi negatyviais rezultatais.

Manipuliavimas aplinkiniais ir agresyvi jų kontrolė suteikia šiam žmogui ramybės jausmą.

Dažnas melas – vienas iš prieraišumo sutrikimą turinčio žmogaus požymių. Norėdami pasiekti norimą rezultatą ar reakciją, jie griebsis bet kokių veiksmų, kad pasiektų norimą.

Tokie žmonės yra bejėgiai. Jie elgiasi kaip vaikai, nenori prisiimti atsakomybės už save ir, kartais, į paprasčiausius dalykus reaguoja labai agresyviai.

Pats prisirišimas formuojasi dar iki vaiko gimimo. Įsčiose jis pripranta prie mamos, prisiriša prie jos balso ir reaguoja į bet kokius jos nuotaikos pokyčius. Klimatas šeimoje labai stipriai veikia vaiko psichiką. Pirmuoju vaiko prisirišimu tampa jo tėvai, net jeigu jie nėra tobuli, jis juos myli ir nori gauti iš jų dėmesio ir apsaugos. Galutinai prisirišimo jausmas baigia formuotis paauglystėje.



Naujienos iš interneto

Trys pagrindiniai Visatos dėsniai

Visata visada padeda mums tobulėti, tiksliau, mūsų gyvenime visada susidaro tam tikros…

Tavo arklus nudvėsė – nulipk!

Kartais taip būna, kad ilgai ką nors kuriame, dirbame, įdedame į tą…

Kokius draugus reikia susirasti, kad galėtumėte priešintis stresui

Ugdyti ištvermę ir kovoti su stresu galima ne tik lankantis psichologo kabinete.…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *