Milijonai žmonių apsėsti idealo siekimo manijos. Šita manija trukdo priimti sprendimus tuo, kad žmogus pernelyg daug laiko eikvoja kiekvienos detalės analizei. Analizuoti, žinoma, reikia, kad viskas gerai gautųsi, tačiau jeigu negalite įgyvendinti kokios nors idėjos dėl to, kad ji nėra ideali ar negalite parodyti savo darbo kitiems, kadangi produktas ar paslauga dar netobuli, reiškia su jumis kažkas negerai.
Džordžas Bernardas Šou kartą pasakė: „Pilnas klaidų gyvenimas žymiai garbingesnis ir naudingesnis už gyvenimą, praleistą nieko neveikiant”.
Jūs darysite klaidas, skaudinsite kitus ir kęsti skausmą. Klaidų būna didelių ir mažų, atitaisomų ir nebeatitaisomų. Tokia gyvenimo tiesa. Anksčiau ar vėliau susidursite su nesėkme, nepriklausomai nuo to, kiek aktyvus ir energingas esate. Tai neišvengiama.
Išskyrus tą atvejį, kai visiškai nieko nedarote.
Vadinasi, reikia liautis vaikytis tobulumo.
Nesėkmės – neatskiriama gyvenimo ir pasisekimo dalis. Kuo daugiau, tuo geriau (proto ribose, savaime aišku). Svajonių įgyvendinimui reikalinga rizika. Sunku pasiekti vertą tikslą, jei vengiate rizikingų veiksmų.
Išplėskite ribas ir būkite pasirengęs pradėti iš pradžių.
Vaikydamiesi tobulumo, jūs iš esmės sukatės apžvalgos ratu. Kai tik nusprendžiate, kad pasiekėte finišą, atsiranda naujų problemų ir jūs toliau bėgate tuo užburtu ratu. Vietoje to geriau susikoncentruoti ties keliu, kuriuo žengiate ir tikėjimu, kad viskas gausis.
Tai, kas jau padaryta, yra kur kas vertingiau už bet kokį abstraktų idealą.
Realus pasaulis nemėgsta perfekcionistų. Jis apdovanoja tuos, kurie veikia. Duokite sau laiko pamąstyti apie tai, ką sugebate ir pradėkite žengti mažais žingsneliais ta kryptimi.
Proceso metu patirsite nesėkmių, tai normalu. Nepriekaištaukite sau už klaidas ir neteisingus sprendimus. Tai veda į savigriovą.
Patirti nesėkmes normalu iki to laiko, kol esate pasiryžęs bandyti iš naujo ir iš naujo. Nonkomformistai ir keistuoliai pastoviai patiria nesėkmes. Tačiau jie žengia į priekį, žinodami, kad proveržis anksčiau ar vėliau ateis.
Nesvarbu, kiek klaidų padarėte ar kokiu greičiu progresuojate. Jūs vis tiek smarkiai lenkiate tuos, kurie net nebando kažko imtis daryti.
Mūsų protas kupinas įvairiausių nuostatų, kurias suformavo patirtis, įvykiai ir prisiminimai. Laikui bėgant, jos gali priversti protą daryti neteisingus sprendimus ir tai, be jokios abejonės, atsilieps mąstymui ir priimamiems sprendimams.
Pažiūros, kurių laikotės, daro be galo stiprią įtaką gyvenimui. Jos gali nulemti, ar tapsite tuo, kuo norite būti, ar realizuosite tai, kas jums vertinga.
Ne visada reikalingas idealus planas. Kartais reikia tiesiog pabandyti ir pasižiūrėti, kas iš to išeis. Veiksmai veda į rezultatus. Rezultatas veda į naujus veiksmus. Įsiminkite šią tiesą. Ir tapsite nenugalimais.
Jūs turite daugiau nei vieną šansą.
Anksčiau esu patyręs daug nesėkmių, tačiau žengiau į priekį. Jūs irgi ne kartą susidursite su nesėkmėmis. Jos reikalingi tam, kad kažko jus išmokytų ir padėtų susirasti kitą kelią link to paties tikslo.
Sunkiausia – pradėti daryti, visa kita – atkaklumo klausimas. Paprasčiausia yra pasiduoti ir susitaikyti su pralaimėjimu. Kur kas sudėtingiau – atsistoti, nusipurtyti dulkes ir toliau žengti link tikslo.
Leiskite sau pradėti iš pradžių.
Kai siekiate tikslų, susikuriate naujas galimybes jiems siekti, įgyjate patirties ir gyvenate pilnavertį gyvenimą.
Pasaulis laukia jūsų. Laukia, kada nustosite klausinėti „ar galima?” Laukia, kai suimsite save į rankas ir pradėsite iš naujo. Nustosite savimi abejoti. Laukia, kada pabandysite dar kartą. Kada pradėsite dalintis savo idėjomis ir kūryba.
Jūs esate vienintelis žmogus, pajėgus priversti save eiti toliau. Jums nereikia tobulumo. Svarbiausia – nepasiduoti ir nesiliauti bandyti. Neleiskite nesėkmių baimei sunaikinti pergalės džiaugsmo.
Štai ką reikia daryti, kad pakeistumėte mąstymą ir išsilaisvintumėte nuo baimės padaryti klaidą:
- Naują projektą pradėkite nuo prisipažinimo pačiam sau, kad jis yra sudėtingas ir jums visiškai nežinomas, nepažįstamas. Pripažinkite faktą, kad jums prireiks laiko, norint pasiekti pirmų rezultatų. Jūs galite padaryti klaidų, ir tai normalu, kadangi būtent tokiu būdu tobulėja jūsų sugebėjimai. Kartokite sau šiuos teiginius, kai tik atsiras reikalas;
- Kreipkitės pagalbos į kitus žmones, jei susiduriate su problemomis. Mes slepiame savo klaidas, vietoje to, kad aptartume su tais, kurie gali duoti vertingą patarimą. Klaidos nepaverčia jūsų kvailiais. Priešingai, kvailys yra tas, kuris laiko save ekspertu visose sferose.
- Pasistenkite nelyginti savęs su kitais žmonėmis. Sudėtinga, žinau, bet vis dėlto. Vietoje to lyginkite savo rezultatus su tais, kurių pasiekėte praeitą savaitę, mėnesį ar pernai metais. Jūs galite daryti klaidas, galite būti netobulas, svarbiausia – turite tobulėti, žengti į priekį. Tai vienintelis dalykas, kuris turi reikšmę.
Nesėkmė – ne tragedija. Svarbiausia – nepasiduoti.