Jeigu dabar gyvenime esate ne ten, kur išties norėtumėte būti, reiškia, jūs paprasčiausiai įstrigote vietoje, kurios pavadinimas – „komforto zona”. Užsiimti tuo, prie ko pripratote ir kas geriausiai gaunasi – paprasčiausias variantas. Bet jeigu iš tikrųjų norite sėkmės, reikia atsikratyti balasto. Pateikiame kelias priežastis, kodėl komforto zona trukdo realizuotis. Ir ką galima būtų padaryti, kad pakeistume situaciją.
Nerizikuodamas, niekada nepažinsi savęs iki galo. Gyventi komforto zonoje – reiškia daryti tai, kas saugu, lengva ir paprasta. Bijodami rizikuoti ir užsiimti nežinomais dalykais, niekada negalėsite išsiaiškinti savo tikrojo „Aš”. Kai rizikuojame, suteikiame sau galimybę suprasti, iš ko mes padaryti, ką sugebame iš tikrųjų, ir kur mūsų sugebėjimų „lubos”. Tai ir yra savęs pažinimas. Šitaip surandame tai, kas mus motyvuoja ir pradedame suprasti savo esmę, pažvelgiame giliai į save. Šito negali sau leisti žmogus, tūnantis komforto zonoje.
Neįmanoma augti. Negalėsite mokytis ir tobulėti, žengdami jau seniai pramintais takais. Būtina nusitiesti savo kelią per gyvenimą, juk tai nauja patirtis, naujos emocijos ir žinios, kurių neteksite, likę trypčioti vienoje vietoje. Tiesiog užsiimkite saviugda ir patys pamatysite rezultatus.
Rutina – tai regresas ir degradacija. Komforto zona yra ta vieta, kur visada šilta ir jauku, tačiau ši lazda turi du galus. Kai jaučiame komfortą pakankamai ilgą laiko tarpą, mes maksimaliai aptingstame. Pavirstame eiliniu vaikščiojančiu ir kalbančiu zombiu. Rutina – mūsų komforto zonos dalis. Šiuo momentu ji tikriausiai jus visiškai patenkina. Tačiau būtina suprasti, kad stovėti vienoje vietoje – reiškia, regresuoti ir degraduoti. Stovėdami, prarandate galimybę kurti ir nuveikti kažką reikšmingo. Tačiau tai dar ne visa bėda. Pažvelgus globaliai, jūs iš esmės atimate iš pasaulio žmogų, kuris galėjo tame pasaulyje kažką pakeisti. Nelinksma, tiesa?
Susimaišę su minia, anksčiau ar vėliau joje pasiklysite. Gyvenimas labiau pilnavertis, kai pastoviai ieškote ir augate, bendraujate su žmonėmis ir laužote barjerus, išlaisvindami savo potencialą. Daryti visa tai „distanciniu būdu”, lindint savo komforto zonoje, neįmanoma. Kai stovite vienoje vietoje, jus paprasčiausiai plukdo gyvenimo srovė. Iškiškite nosį iš savo jaukaus pasaulėlio ir jus iškart pastebės. Daugiau nebeseksite paskui kitus – patys imsite vesti paskui save. Atsiras šansas parodyti kitiems, kiek daug galimybių yra ranka pasiekiamos už komforto zonos ribų.
Nežinomybė – tai vieta, kurioje pildosi svajonės. Būtent ten ir vyksta realus gyvenimas. O komforto zoną galima palyginti su tirštai prirūkytu kambariu, kuriame iš visų jėgų stengiasi nenuvysti gležnas augalas. Komforto zonoje visos jūsų svajonės paprasčiausiai žūsta taip ir nesulaukusios įgyvendinimo. Dėl to jums reikia pasirinkti: palikti viską, kaip buvo ir toliau tuščiai svajoti apie geresnį gyvenimą ar žengti žingsnį į nežinomybę ir sukurti savo asmeninę realybės versiją. Taip, bandyti kažką naują visada baisu. Ir niekas neduos šimtaprocentinės garantijos, kad pasiseks. Tačiau klaidos ir nesėkmės – irgi patirtis. Patikėkite, geriau apgailestauti dėl to, kas nuveikta, nei gailėtis, jog nieko nepavyko nuveikti.