Pakalbėkime apie piktas pašaipas, agresyvius išpuolius tuščioje vietoje, be jokio preteksto ir kitas panašias keistas situacijas.
Mes nesvarstome tų atvejų, kai aiškiai suprantame, kuo supykdėme žmogų, kai jo agresija yra visiškai pagrįsta.
Visų pirma būtina suprasti, kad žmogus, kuris rodo agresiją jūsų atžvilgiu, nesijaučia gerai. Taip tik atrodo, kad jis labai „kietas”.
Agresyviais žmonės tampa, kai nepatenkinami jų poreikiai, kai jiems baisu, kai nepasiteisina jų lūkesčiai. Nemalonūs jausmai, tiesa?
Ką reikia padaryti?
Pirmiausia reikia žmogaus pagailėti. Tik darykite tai mintyse, nes atviras gailestis gali jį dar labiau įsiutinti. Darykite tai nuoširdžiai, o ne su sarkazmu.
Atsakant į agresiją, svarbu suvokti tą skausmą, dėl kurio žmogus šitaip elgiasi. Kas tai per jausmas? Bus sudėtinga, tačiau pabandykite išsiaiškinti. Kodėl žmogus taip elgiasi? Ko jis bijo? Kas jį įskaudino? Galbūt jis pavydi?
Toliau reikia grąžinti žmogui jo skausmą. Tai jo skausmas, jo baimė, jo pavydas, neapykanta, ir jis turi pats su tuo tvarkytis.
Jis labai bijo to, ką turi savo viduje. Ir tik agresijos, nukreiptos į aplinkinius, situacijoje, jis gali pabėgti nuo savęs. Reikia elgtis atsargiai (jūs juk nenorite pakenkti žmogui), tačiau aiškiai.
Pateiksiu pavyzdį. Kažkas jums sako:
-Tavo šukuosena buvo madinga prieš 30 metų!
Jūsų veiksmai:
1. Mintyse pagailėkite žmogaus, kurį jaudina jūsų šukuosena. Įsivaizduojate, kiek laiko ir energijos tuščiai iššvaisto pašnekovas/pašnekovė, kad sugebėtų sekti visus draugus ir pažįstamus – kaip jie atrodo?
2. Pasistenkite suprasti, kame jo problema. Jeigu jam tokia svarbi jūsų šukuosena, greičiausiai žmogus bijo būti nestilingas, nemadingas, nešiuolaikiškas. Logiška? Jeigu jis nebūtų nesveikai užsiciklinęs į išvaizdą, net dėmesio į tokias smulkmenas neatkreiptų.
3. Grąžinkite tai jam. Pats sudėtingiausias veiksmas. Pasakykite: „Matau, esate pernelyg apsėstas išvaizdos. Bijote negražiai atrodyti?” Sakyti tai galite kaip norite, viskas priklauso nuo jūsų sąmojingumo ir išradingumo.