Kaip užsitarnauti aplinkinių simpatiją ir pasitikėjimą ir susikurti pozityvų įvaizdį? Viso labo 9 veiksmai.
Nebijokite nesėkmių. Malonūs žmonės nesistengia užsidėti nugalėtojo kaukės. Priešingai, jie apskritai nieko nelaukia iš savo kitados kažkur dėtų pastangų. Pripažinkite savo klaidas, nesėkmes ir minusus. Labiausiai tokie žmonės patrauklūs tuo, kad žino tikrąją nuoširdumo ir sąžiningumo vertę.
Parodykite, kaip džiaugiatės bendravimu. Nepamirškite akių kontakto. Charizmatiški žmonės visada daro būtent taip. Jie šypsosi, pamatę pašnekovo šypseną, linkčioja galvą ir susiraukia, jei raukosi pašnekovas. Jie sutelkia dėmesį į žodžius, emocijas ir reakcijas. Tai pats geriausias būdas užmegzti tvirtą kontaktą su bet kokiu žmogumi.
Ieškokite tarpusavio supratimo. Simpatiški žmonės be vargo gali rasti bendrą kalbą, apeidami prieštaravimus ir nesutarimus, kurie galėtų kitu atveju baigtis barniais ir ginčais, o ne konstruktyviu dialogu. Visada ieškokite kažko bendro su pašnekovu. Šitaip bus daugiau šansų pradėti įdomų pokalbį ir sukelti pozityvias emocijas.
Atminkite prisilietimų galią. Prisilietimai – veiksmingas instrumentas, kurio pagalba galima daug suprasti apie kitą žmogų. Ekspertai teigia, kad tiesiog prisiliesdami prie žmogaus be žodžių, jūs 70-čia procentų galėsite teisingai suprasti jo emocijas.
Veido mimika ir gestai. Malonūs žmonės atvirai ir tiksliai transliuoja savo emocijas. Jie moka pačias nuobodžiausias istorijas paversti kvapą gniaužiančiu pokalbiu. Veido mimika jie gali išreikšti visus savo nuotaikos ir požiūrio niuansus, o tai neišvengiamai pritraukia dėmesį.
Nebijokite kvailai atrodyti. Malonūs žmonės apskritai nesibaido būti nerangiais ar komiškais. Tai tik padidina pagarbą jiems ir netgi kelia susižavėjimą. Kai jūs be jokių problemų demonstruojate savo pačių silpnas puses, nepergyvendami, kaip tai atrodys iš šalies, vargu ar žmonės ims juoktis iš jūsų. Jie greičiau kvatosis drauge su jumis.
Uždavinėkite įvairiausius klausimus. Malonūs žmonės gali labai lengvai priversti pašnekovą atsiverti. Jie nesidrovi, kai klausinėja ir pasakoja apie save. Jiems įdomi jūsų nuomonė, įdomios jūsų mintys, jie atrodo kaip labai patikimi žmonės. Jeigu siekiate pasitikėjimo kupinų santykių, uždavinėkite klausimus ir būtinai lygiagrečiai pasakokite apie save. Taip greičiau surasite sąlyčio taškus, kurie gali pavirsti įdomia tema pokalbiui.
Klausykitės, o ne kalbėkite. Žmonėms dažniausiai neužtenka kantrybės klausytis, kadangi baisiai knieti pasidalinti savo nuomone. Jei norite, kad žmonės žvelgtų į jus palankiai, išmokite būtent klausytis, o ne kalbėti. Visiems pašnekovams malonu, kai jam skiriamas dėmesys.
Įsiminkite vardus. Realus pasisekimo receptas. Malonūs žmonės žino, kaip svarbu žmogui išgirsti kreipimąsi į jį vardu. Tai verčia pasijausti labiau reikšmingu ir ypatingu. Vadinasi, reikia treniruoti atmintį ir įsiminti vardus. Tokia lyg ir, iš pažiūros, visiška smulkmena bendravime daro tikrus stebuklus.