Kaip įgyti pasitikėjimo savimi?

Nustokite lyginti save su kitais

Žaisdami su visais tais palyginimais, labai dažnai atsidursite pralaimėtojų pusėje – visada atsiras žmonių, kurie bus kažkuo geresni už jus. Tokia žmogaus psichologija – niekas nelygina savęs su blogesniu už jį. Dėl to vienintelė išeitis – likti savimi.

Nustokite save kritikuoti

Kai kurie žmonės turi įprotį nuolat save dėl ko nors kaltinti. „Taip atsitikti gali tik man!“, „Aš amžinai visur vėluoju“ ir t.t. Visa tai prisideda prie neigiamo savo asmenybės suvokimo formavimosi. Pasistenkite daugiau nesakyti tokių žodžių ir netgi negalvoti apie tai arba bent jau apriboti tokio pobūdžio savikritiką.

Atleiskite ir pamirškite

Nešvaistykite laiko ir energijos samprotavimams apie savo praeities klaidas. Visa tai jau praeityje, o tokios mintys trukdo judėti į priekį. Mes visi darome klaidų, netgi kai stengiamės iš visų jėgų jų nedaryti. Labai mažai dalykų šiame gyvenime priklauso nuo mūsų įtakos. Geriau daugiau galvoti apie savo pasiekimus. Atleiskite sau ir ženkite toliau.

Bendraukite su pozityviais, pasitikinčiais žmonėmis

Pasitikintis savimi žmogus myli save ir savo meilę skleidžia kitiems. Stenkitės bendrauti su vientisais, optimistiškais žmonėmis. Žmonės, kurie aplinkui skleidžia negatyvą, būtinai užkrės juo ir jus. Pesimizmas gniuždys ir jus, ir visus jūsų darbus, ir jūs palaipsniui pavirsite tokiu pačiu nevykėliu, kaip tie bambekliai, kurie jus užkrėtė.

Pasinerkite į tai, ką mėgstate

Sunku gerai jaustis, jeigu visas savo dienas praleidžiate neapkenčiamame darbe. O štai kai darote tai, kas patinka, savigarbos jausmas tampa nepajudinamu, juk jeigu jums patinka tai daryti, reiškia, jums tai puikiausiai gaunasi. Jei nenorite palikti darbo, bent jau skirkite dalį laisvalaikio mėgstamai veiklai.

Būkite ištikimi sau

Gyvenkite savo pačių gyvenimą. Gyvendami svetimus gyvenimus, vadovaudamiesi kitų primestais idealais, niekada negalėsite gerbti savęs. Nelaukite pritarimo iš išorės, darykite tai, kas jums atrodo reikalinga.

Kalbėkite tvirtai ir užtikrintai

Žodžiai turi labai didelę galią. Nesišvaistykite žodžiais, neatsakinėkite grubiai, nesistenkite įsiteikti, kalbėkite ramiai ir užtikrintai, ir žmonės ims visiškai kitaip žvelgti į jus.

Sudarykite savo pasiekimų sąrašą

Čia viskas aišku. Vienintelis įspėjimas – stenkitės, kad jis būtų kuo ilgesnis. Ir pasikabinkite pačioje matomiausioje vietoje.

Sudarykite savo teigiamų savybių sąrašą

Kiekvienas iš mūsų turi savo unikalių savybių ir sugebėjimų. Sąžiningumas, nesavanaudiškumas, erudicija, gerumas… Kuo dažniau užmeskite akį į šį sąrašą, sutelkite dėmesį į savo teigiamus aspektus.

Panaudokite savo silpnybes savo naudai

Nebauskite savęs už trūkumus – kiekvienas jų turi, o kai kurie net baisesnių už jūsiškius. Žinoma, nereikėtų kultivuoti silpnybių, tačiau jų atsikratyti bus daug lengviau, jeigu stengsitės jas optimizuoti. Pavyzdžiui, savo užsispyrimą transformuokite į tikslingumą, smalsumą – į žingeidumą.

Atraskite save iš naujo

Kartais reikia tiesiog iš naujo susipažinti su savimi. Pamilkite save – šypseną, charakterį, individualumą.

Numokite ranka

Kartais problema nėra tokia reali, kaip jums atrodo. Tiesiog jūsų mąstymas išpučia ją iki katastrofiško dydžio. Užuot visą naktį kamavęsi dėl to, kad, kaip jums atrodė, padarėte naujiems pažįstamiems blogą įspūdį, tiesiog spjaukite į tai ir pamirškite. Leiskite sau pailsėti, tiesiog pasakykite: „Pakaks!



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *