Ką reiškia nuolatinis trūkumų ieškojimas kituose?

Trūkumų kituose ieškojimas (prie to dar galima būtų priskirti nekonstruktyvią kritiką ir agresiją) – tai žmogaus mąstysena, per kurią jis palaiko savigarbos jausmą, protiškai ar žodžiu menkindamas, kritikuodamas aplinkinius žmones (ar jų veiksmus). Psichologijos kalba tai vadinama įsitvirtinimu kitų žmonių sąskaita.

Noras ieškoti trūkumų kituose rodo, kad taip darantis žmogus nerimauja dėl savo nepilnavertiškumo, tačiau nenori to atvirai pripažinti (nemalonios mintys apie save išstumiamos į pasąmonę). Tačiau mintys niekur nedingsta ir trikdo žmogų, nuolat nuodija jo vidinį pasaulį, kaip toksiškos atliekos iš sąvartyno nuodija gamtą.

Norėdamas pasijausti geriau, toks žmogus vis daugiau dėmesio perkelia iš vidinio pasaulio, iš savo „sąvartyno”, į išorinį pasaulį. Taip veikia projekcijos mechanizmas: žmogus nuosavus trūkumus ir problemas priskiria kitiems žmonėms.

Savi trūkumai tampa nebeaktualūs ir prasideda kova su aplinkinių žmonių trūkumais, nors vienintelis dalykas, kurį reikėtų padaryti – tai įvesti tvarką savo sieloje, galvoje, vidiniame pasaulyje.

Kaip sužinoti, kur yra mano „nuodėmės”, kokios jos, o kur – kitų žmonių klaidos? Tai geriausia padaryti tuo metu, kai kyla noras už ką nors pasmerkti savo artimą. Būtina ištarti, pakartoti savo pasmerkimo frazę, tik dabar jau naudojant įvardį „Aš”.

Pvz.: „Kaip tu mane užknisai savo pesimizmu” transformuojame „Kaip aš užknisau save savo pesimizmu” arba „Tu blogas, tu egoistas, tu myli tik save” transformuojame į „Aš blogas, aš egoistas ir myliu tik save”. Dabar viskas tapo aišku ir galite dirbti su savimi, bandydami pakeisti ar išnaikinti savo trūkumus.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *