Įvairovės svarba gyvenime

Kuo gresia rutina pavirtęs gyvenimas? Mūsų smegenys yra plastiškos, todėl nenaudojamas smegenų dalis tarsi sugeria mūsų dažniau naudojamos smegenų dalys. Pavyzdžiui, anksčiau (pradinėse klasėse) visus dalykus išmanėme maždaug vienodai, o paskui, universitete, įgijome siauresnę specializaciją ir dabar naudojome tik tą informaciją, kurios reikia tiesioginėms pareigoms atlikti.

Mes tapome specialistu, kuris, pavyzdžiui, geriau skaičiuoja, nei skaičiavo mokykloje, tačiau mažiau išmano, tarkime, apie embriono vystymąsi, ar net pamiršo, kad stipriausias žmogaus organizmo audinys yra dantų emalis. Taip, tai nėra tokia svarbi informacija, kaip gali pasirodyti, tiesa?

O į darbą važiuojame tuo pačiu keliu, kaip prieš savaitę, o pusryčiai ir vakarienė skiriasi tik turiniu (ir tai – ne visada). Kai kuriais atvejais tai sukelia darbo tempo ir kokybės pablogėjimą, apatiją, liūdesį ir kūrybinį nuosmukį.

Kokia galėtų būti išeitis?

1. Skaitykite

Skaitydami sužinome, kaip žmonės gyveno ir ko pasiekė. Gauname mokslininkų, dešimtmečius paskyrusių tų temų, kurioms nagrinėti neturime pakankamai jėgų, darbo vaisius. Nuodėmė nepasinaudoti galimybe tapti apsišvietusiu intelektualu mūsų informacijos amžiuje, kai knygynų lentynose galima susirasti begalės mokslininkų darbus.

2. Porą valandų prieš miegą išgerkite vandens

Viena stiklinė vandens dvi valandas prieš miegą padeda atsikratyti rytinio sunkumo ir nuteikia pozityviai bei produktyviai.

3. Aktyviai ilsėkitės

Ir tiems, kurie daug laiko praleidžia internete su kolegomis ir draugais, ir tiems, kurie dirba ne internete, būtina ilsėtis. Bent kartą pažaidus tenisą, krepšinį, paslidinėjus, paaiškės, kaip galima realiai atsipalaiduoti su draugais ir kolegomis. Tai labai skiriasi nuo tariamo „poilsio“ naršant naujienų srautą socialiniuose tinkluose.

Nepersivalgykite ir vartokite sveiką maistą

Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, mes esame tai, ką valgome. Ir to neturėtų būti per daug, nes iš tikrųjų, norint pasisotinti, mums reikia labai nedaug. Stenkitės pavalgyti per 15 minučių, kadangi informacija apie sotumą smegenis pasiekia tik po 15 minučių. Greitai pastebėsite, kad iš tikrųjų jums reikia žymiai mažiau maisto, kad pasijaustumėte sotūs.

Susisiekite su artimaisiais

Nemažai mūsų artimųjų prisidėjo prie mūsų asmenybės formavimosi. Be to, skambutis iš tolimo giminaičio pradžiugins daugelį, tad pradėkime nuo savęs ir tapkime gerų santykių ir geros nuotaikos iniciatoriais.

Užsiimkite kasdienine veikla, tačiau kitaip

Pamėginkite rytoj išvykti anksčiau ir važiuoti į darbą kitu maršrutu. Jei pusryčiavote prie stalo, šį kartą pabandykite užvalgyti ant kilimo, pasitiesę staltiesę. Jei pakeliui į darbą nekreipėte dėmesio į aplinkinius, šį kartą nusišypsokite ir pasisveikinkite.

Vadovaudamiesi šiais paprastais ir netgi banaliais patarimais, galėsite gerokai paįvairinti savo kasdienybę. Išbandykite. Nuo to tiesiogiai priklauso gyvenimo kokybė.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *