Būk savimi. Likusios vietos jau užimtos

Tikriausiai žinote, kad savivertė tiesiogiai priklauso nuo to, kiek jaučiatės unikalia asmenybe? Ir esmė netgi ne ta, kad pasaulyje nėra kito tokio žmogaus kaip jūs – su jūsų genais ir įpročių rinkiniu. Kalba eina apie tai, kad jūs patys galite suformuoti savo unikalumą.

Visus būdus, kurių pagalba galima „pajausti” savo unikalumą, galima suskirstyti į veiksmingus ir neveiksmingus.

Neveiksmingiems priklauso: lyginimas su kitais, kitų žmonių vertinimas ar nuvertinimas. Šiuos būdus apjungia viena bendra idėja: „Aš noriu būti (ar atrodyti) geresniu už kitus”. Šis noras kyla dėl vidinio žmogaus nepasitikėjimo savimi. Jeigu lyginate save su kitais, vertinate juos savo paties gyvenimo požiūriu, reiškia, kiekvieną kartą susiduriate su negatyviais pergyvenimais, pavydu, pykčiu ir kitomis ne pačiomis geriausiomis savo reakcijomis. Nieko gero tai neduos, išskyrus kančias. Jei galvojate, jog kažkuo išsiskiriate, t.y. esate kažkuria prasme unikalus, visada atsiras kitas žmogus, kurio kieme ir žolė žalesnė ir apskritai gyvenimas geresnis.

Visai neseniai socialiniuose tinkluose mačiau nuotrauką su žodžiais: „Salone man pasakė, kad mėlyna BMW spalva – viena rečiausių iš naudojamų tokiems automobiliams. Nusipirkau būtent šios spalvos automobilį. Kai išėjau iš salono, iš stovėjimo aikštelės kaip tik išvažiavo keturi žmonės su lygiai tokiomis pačiomis mašinomis”.

Arba kitas pavyzdys – merginos prisiaugina blakstienas, prisipumpuoja lūpas, užpakaliukus, kad kuo nors išsiskirtų. Užeini į internetą – o ten visos tokios „išskirtinės”, kurios tiek panašios viena į kitą, kad kalba eina ne apie unikalumą, o greičiau apie buką kopijavimą ir klonavimą.

Mes išties įpratome išsiskirti arba savo ypatumais (pavyzdžiui, išvaizda), arba kažkuo materialiu. Tačiau, kaip jau supratome, tai neprideda jokios laimės ir neformuoja mūsų unikalumo.

Reikia ieškoti kažkokių kitų būdų unikalumui formuoti, kad imtume skirtis nuo kitų. Štai keli veiksmingi būdai.

Nepraleiskite progos ko nors išmokti, išbandyti gyvenime kažką naujo. Galima susidaryti sąrašą iš 100 tokių dalykų, ko norėtumėte išmokti, kas jus domina ir pasirinkti tuos punktus, kuriuos įmanoma įgyvendinti artimiausiu laiku.

Skaitykite daugiau knygų, be to – įvairių žanrų. Seniai įrodyta, kad kokybiškai parinkta grožinė ir profesionali literatūra ne tik ugdo dvasiškai, bet ir praturtina žodžių atsargą, padeda pritraukti į aplinką įdomius ir reikalingus žmones, susikoncentruoti į reikalingus dalykus. Apsiskaičiusiam žmogui lengviau išreikšti save kalbant, būti įdomiu pašnekovu.

Nepamirškite apie savo kultūrinį vystymąsi. Parodos, muziejai, menas – visa tai irgi formuoja unikalią asmenybę.

Susiraskite sau hobį. Kuriame irgi galima atrasti savo unikalų stilių ir tobulėti, vystytis.

Stenkitės paversti kiekvieną savo dieną įdomia. Dviejų vaikų mamos, kuri suranda laiko kažkam savo, pavyzdžiui, straipsnių rašymui ar siuvinėjimui, diena kardinaliai skirsis nuo kitos dviejų vaikų mamos, kuri nieko nesidomi, dienos. Pirmai mamai prieinama visiškai kita realybė, kurią ji pati sau kuria ir ji turi daugiau šansų suformuoti savo unikalumą.

Ir paskutinis dalykas. Generuokite idėjas, nuomones. Ugdykitės kūrybiškumą. Šis punktas yra iš esmės visų ankstesnių pasekmė.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *