Rytų Anglijos ir Uninettuno universitetų specialistų komanda išsiaiškino, kaip patyčios darbo vietoje veikia bendrą žmonių gerovę.
Tyrime dalyvavo daugiau nei tūkstantis įvairių įmonių darbuotojų iš Italijos. Ekspertai tiriamiesiems uždavė klausimus: ar iš jų darbe buvo šaipomasi, grasinama, ar nebuvo jie persekiojami, ar vadovybė neabejojo jų profesinėmis savybėmis, kaip jie įveikia sunkumus, taip pat buvo užduoti klausimai apie jų savijautą.
Nustatyta, kad patyčios darbo vietoje lemia ne tik blogą sveikatą, bet ir asocialų emocinės prievartos aukų elgesį. Tokie žmonės nuolat kentėjo nuo streso, gyveno baimės būsenoje ir buvo linkę morališkai susvetimėti.
Tyrimas atskleidė, kad tik 39,9% visų respondentų niekada nepatyrė patyčių: jie nesiskundė bloga savijauta, neturėjo problemų dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Specialistai pastebi, kad kuo didesnis patyčių intensyvumas, tuo didesnė tikimybė, kad jos sukels neproduktyvų elgesį, kuris trukdys siekti tiek asmeninių, tiek profesinių tikslų.
Išvada akivaizdi: vadovai turi valdyti savo emocijas personalo valdymo politikoje, taip pat į savo veiklą įtraukti darbą su savo pačių asmenine agresija ir laikytis racionalių principų.